Skikrosařka Kučerová by se chtěla dostat do olympijského finále

Určitý klid před startem olympijské sezony mohla prožívat skikrosařka Nikol Kučerová. Závodnice Dukly si jednak pochvaluje spolupráci s polským trenérem Tomaszem Žerebeckým, pod jehož vedením vstoupila do třetí sezony, a pak měla už z dřívějška jistotu účasti v Pekingu.

„Chtěla bych jet olympijské finále. V současné době na to mám víc než kdykoli předtím,“ neskrývá své ambice dvaatřicetiletá Kučerová.

„Jezdím dlouho, ale až poslední dva roky mám pocit, že jsme profitým. Udělala jsem progres, který se mi předtím nepovedl za osm let. S Tomkem se snažíme všechno řešit. Pracujeme na každém detailu,“ pochvaluje si bývalá alpská lyžařka, která ke skikrosu přešla v roce 2009.

Na rozdíl od minulosti rodačka ze Semil vidí, že celý tým odvádí maximum. „Mám větší sebevědomí, pomáhá mi to i psychicky a líp se mi závodí,“ pokyvuje hlavou účastnice ZOH v Soči a Pchjongčchangu.

Nikol Kučerová

V prvním případě byla čtyřiadvacátá, v Koreji si polepšila o deset míst. A jak by to mohlo dopadnout v Číně? „V kontaktním sportu jako skikros je výsledek často o náhodě. Můžete být sebelíp připravený, ale když vás někdo porazí, je po nadějích,“ dodává Nikol Kučerová.

Diana Cholenská

O účast v Pekingu má možnost bojovat také osmnáctiletá Diana Cholenská. Juniorská vicemistryně světa si postupně bude zvykat na atmosféru závodů Světového poháru. K tomu úvodnímu odletí společně s Kučerovou už v neděli právě do Číny, kde si ve středisku Secret Garden vyzkouší olympijskou trať.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: ASC Dukla

Pokračujte ve čtení