Petr Fuksa by všechny letošní cenné kovy vyměnil za jeden olympijský

Čtyři medaile ze šampionátů a k tomu olympijský vrchol. Kanoista Petr Fuksa letos pobral zkušeností jako hrom. Naposledy se představil o prvním zářijovém víkendu na mistrovství světa do 23 let v portugalském Montemoru a podařilo se mu tam urvat dva bronzové kovy.

„S třiadvacítkovou kategorií jsem se myslím rozloučil dobře. Hlavním vrcholem ale bylo Tokio. Účast na olympiádě mě nakopla. Člověk cítí větší sebevědomí,“ ohlédl se zpět člen Dukly Praha.

Ještě před OH startoval na ME do 23 let v Poznani, kde se naladil dvěma stříbry. Z Tokia se pak vrátil s desátým místem, které v C2 vyjeli společně s bratrem Martinem. Na singlu postoupil do čtvrtfinále.

„Po návratu z olympiády mě kvůli šampionátu v Montemoru čekaly hned další tréninkové porce. Na medaili jsem myslel, a že se povedly dvě, je suprový,“ usmíval se mladší ze sourozenecké dvojice.

Podle něj si oba finálové závody v Portugalsku byly svým způsobem podobné, panovalo při nich i příjemné bezvětrné počasí. „Na kiláku jsem se snažil držet s ostatními, ale v konci jsem nestačil na vítězného Němce Adama Moritze a Kanaďana Connora Fitzpatricka,“ vyprávěl.

Na pětistovce to napálil, jel první, ale padesát metrů před cílem mu došlo. „Trochu mě mrzí, že jsem nedokázal vyhrát. V závěru mi vytuhla ruka, že jsem skoro nemohl zabírat,“ litoval. Tentokrát bral zlato Fitzpatrick, stříbro si do Německa odvezl Nico Pickert. „Sezona to byla úspěšná, ale všechny čtyři medaile ze šampionátů bych vyměnil za jednu olympijskou,“ zasnil se třiadvacetiletý Petr Fuksa.

Nyní si užívá volna, což už dlouho nepamatuje. Žádné velké plány, jak ho využít, ale zatím kanoista z Nymburka nemá. „Udělám si výlet do Amsterodamu a pak bych se příští týden rád podíval do Kodaně, kde brácha pojede velké mistrovství světa.“

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: kanoe.cz

 

Pokračujte ve čtení