Ministr Metnar ocenil medailisty Dukly ze letní sezonu

Čtyřicítku nejúspěšnějších sportovců, medailistů ze světových a evropských šampionátů ocenil ve čtvrtek ministr obrany Lubomír Metnar. Na ministerstvo přišli zlatí střelci Tomáš Nýdrle, David Kostelecký a vodní slalomářky Tereza Fišerová s Martinou Satkovou, dále kanoisté, kteří vybojovali účast v Tokiu 2020 Josef Dostál, Radek Šlouf, Martin a Petr Fuksovi i mistři z právě skončených Armádních světových her ve Wuhanu parašutisté Dukly Prostějov.

Reprezentanty ASC Dukla doprovodili i jejich osobní trenéři, kteří jim k těmto úspěchům dopomohli.

„Armádní sportovní centrum Dukla rozhodně patří k výkladní skříni nejen rezortu obrany, ale celého sportu v naší republice. Gratuluji vám k již pátému roku, kdy jste dosáhli získat více jak sto medailí z vrcholných sportovních soutěží. A je přitom fascinující, že tyto úspěchy nejsou spojeny jen s atletikou či vodními sporty. Takto se můžete pochlubit téměř ve všech sportovních disciplínách, které Dukla zastřešuje,“ řekl úvodem ministr.

„Je vidět, že máte k dispozici skvělé trenéry i kvalitní sportovní zázemí. Ale hlavně bohatý a talentovaný kádr sportovců,“ pochválil ministr Metnar přítomné oceněné.

 

Letos asi osmdesátka sportovců přivezla medaile z mistrovství světa či Evropy všech kategorií, celkem je jich zatím 109 z toho 47 zlatých.  A nejen to! Navíc pro naši zemi vybojovali 12 účastnických míst na nastávající letní olympiádu, přičemž dalších pět atletů do Tokia splnilo kvalifikační limit.

„Budu mít ohromnou radost, když vás budu moci ocenit za sportovní úspěchy také příští rok. Každopádně vám všem budu držet palce na dalších mistrovských soutěžích, a především pak na 32. Letních olympijských hrách,“ popřál sportovcům ministr v závěru.

Za sportovce poděkoval ministerstvu za podporu a vytvářené podmínky sportovní parašutista z Dukly Prostějov nadrotmistr Miloslav Kříž, který informoval ministra i o mimořádném úspěchu sportovců vojáků v uniformě na právě skončených 7. CISM Armádních světových hrách ve Wuhanu, kde dukláci získali 8 medailí (zlato, 2 stříbra a 3 bronzové medaile parašutisté a bronz střelec Těhan z Dukly Plzeň).

FOTO: Ivana Roháčková

Pokračujte ve čtení