Armádní světové hry ve Wuhanu odstartovaly čtvrtým místem střelců

Ve dnech 18. až 27. října 2019 se zúčastní 28 sportovců z ASC Dukla a Armády ČR již 7. Armádních letních světových her v čínském Wuhanu.
Světové letní hry se pořádají od roku 1995 pravidelně ve čtyřletých intervalech, vždy rok před hrami letní olympiády. Na letních světových hrách se soutěží ve 23 sportech. Česká republika v historii konání her získala celkem 18 medailí z toho 5 zlatých, 8 stříbrných a 5 bronzových.

Na letošní 7. Světové letní hry je akreditováno téměř 8 000 sportovců. Nejsilnější výpravy budou mít domácí Čína, Brazílie a Francie, každá z těchto zemí vysílá více než 500 sportovců. Velice silné týmy vysílají i Německo a Rusko, které bude reprezentovat přes 400 sportovců. Češi budou reprezentovat ve sportovní střelbě, parašutismu, judu, leteckém a vojenském pětiboji.

V pátek 18. večer nad wuhanským sportovním centrem zazářil nádherný „Plamen míru“ za doprovodu písně „Torch of Peace“, která se ozývala při slavnostním zahájení 7. CISM Military World Games v Číně. „Celý program je navržen podle myšlenky míru,“ řekl YANG Xiaoyang, hlavní ředitel slavnostního zahájení.

V sobotu hned první soutěžní den se představil tým střelců z Dukly Plzeň v disciplíně rychlopalná velkorážní pistole na 25 m. Trio ve složení Pavel Šafránek (579 bodů), Josef Fiala (573) a Tomáš Těhan (588) skončilo celkovým nástřelem 1740 o pouhé dva body na čtvrtém místě za vítěznou Čínou (1747), Ruskem (1743) a KLDR (1742). Tomáš Těhan s nejlepším osobním výkonem na světových soutěžích (588) i Josef Fiala postoupili do zítřejší individuální soutěže.

FOTO: Slávek Sýkora / CISM

Pokračujte ve čtení