Anketa Atlet roku letos svého vítěze nemá

Tradiční galavečer Atleta roku proběhl letos bez diváků a bez vyhlašování jen jako připomínka největších osobností české atletiky za posledních padesát let.

Na jednom pódiu se tak sešly dvojice Barbora Špotáková a Jan Železný, Helena Fibingerová a Tomáš Staněk, Jarmila Kratochvílová a Lada Vondrová či Zuzana Hejnová a Pavel Maslák. Veleúspěšnou českou vícebojařskou školu pak zastupoval první muž, který v desetiboji překonal 9000 bodů Roman Šebrle a diskařským legendám Ludvíku Daňkovi a Imrichu Bugárovi vzdal čest jejich mladý talentovaný nástupce Michal Forejt.

Pořadem tradičně provázel Aleš Háma a vystoupení atletů se prolínala s písněmi interpretů, jako byli Jelen, Slza Olga Lounová, Anna K. nebo Sebastian.

Atlet roku 2020
Atlet roku 2020

Celý program byl pak uzavřen songem s názvem Nikdy to nevzdám, který společně zazpívali ve spodní části Václavského náměstí všichni zúčastnění.

„Byl to zvláštní Atlet roku, ale všichni jsme měli myšlenku, abychom dali signál lidem, že život jde dál. Moc rádi jsme se tu sešli. Když si zazpíváte společně s Romanem Šebrlem, Jarmilou Kratochvílovou a dalšími, je to něco, na co budete vzpomínat celý život,“ řekla devítinásobná vítězka ankety Barbora Špotáková.

„Byl to zvláštní pocit stát na pódiu a nevidět nikoho v hledišti, ale bylo hezké, že se ocenili nejlepší atleti posledního půlstoletí,“ dodala dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová.

FOTO: Český atletický svaz / Aleš Gräf

Pokračujte ve čtení