Sp. střelba broková

Armádní sportovní oddíl sportovní střelby Dukla Hradec Králové

KONTAKT

Heyrovského 1213, 500 03 Hradec Králové

tel.: 973 253 672
mobil: 724 203 554
e-mail: duklahk@centrum.cz

NÁŠ TÝM

Vedoucí trenér: mjr. Radek Jančík
Tajemník: Martin Král

HISTORIE ASO SPORTOVNÍ STŘELBY DUKLA HRADEC KRÁLOVÉ

Počátky brokové střelby v armádě jsou spojeny se založením oddílu Vojenské tělovýchovné jednoty velitelství letectva v Hradci Králové v roce 1983. Oddíl zakládal Ing. Jan Ploc a tehdejší trenér Petr Sehnoutek. Střelci byli vojáci v základní službě – příslušníci letectva, kteří trénovali na střelnici Okresního mysliveckého svazu v Pardubicích.

Na základě dosahovaných výborných výsledků v domácích soutěžích byl oddíl v roce 1990 začleněn do systému armádního vrcholového sportu a stal se součástí Armádního sportovního střediska Dukla Plzeň. Oddíl doplnili perspektivní střelci, kteří se prosazovali doma i v zahraničí. Byl to Stanislav Klofanda, Jiří Štěpánek, Kamil Ploc, Tomáš Zamrzla a Richard Kraus. V roce 1993 přišel z Komety Brno Leoš Hlaváček a v oddíle se dále vystřídali střelci Jiří Bílek, Radek Chalupník, Dušan Paťava, Václav Jezvina, Rudolf Strnad, Martin Kubeček, Jiří Bezdíček a Iva Pilařová.

Výrazný posun v kvalitě přípravy nastal v roce 1997, kdy se s pomocí Armádního sportovního centra DUKLA a ČSS začaly postupně vytvářet vyborné podmínky na Armádní sportovní střelnici v Hradci Králové – Malšovicích. Střeliště skeet a trap se postupně osadily vrhačkami Falkon, Lapporte, později Mattarelli a vybudovalo se zázemí pro střelce a veřejnost. V lednu 1998 odešel trenér Petr Sehnoutek, velitelem se stal Mgr. Václav Patrman, který zde působil už v letech 1992-1993 a znovu od konce roku 1996. Přišel vynikající střelec Jan Sychra. Na přelomu století se stabilizovalo složení družstva: Skeet – Jan Sychra, Leoš Hlaváček, Tomáš Zamrzla, Luboš Rychlík. Trap – Kamil Ploc, Jan Dvořák, Jan Fryštacký, Robin Daněk, Marin Bořuta. Správce střelnice byl od roku 1997 Petr Duczynski, který svým tvořivým a pracovním úsilím přispěl k budování střeleckého areálu a k vylepšení zázemí střelců. V roce 2001 se družstvo brokových střelců osamostatnilo a vznikl Armádní sportovní oddíl sportovní brokové střelby DUKLA Hradec Králové. Oddíl doplnili trenéři Mgr. Petr Luštický (skeet) a Josef Hofman (trap). V roce 2003 oddíl opustil skeetař Tomáš Zamrzla a v červenci roku 2004 přišel vynikající střelec disciplíny trap, reprezentant ČR, David Kostelecký.

Další informace včetně výsledků o armádním oddílu brokové střelby najdete na těchto webových stránkách, v časopisech Duklasport, ročenkách, kalendáři a dále na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

© 2019 Všechna práva vyhrazena | Vytvořila webnika.cz - Veronika Petříková