2015

Medaile získané sportovci ASC Dukla v roce 2015

Mistrovství světa

Zlato Ondřej Samek  karate - Kata Team, Španělsko
Zlato Ondřej Svěchota  moderní pětiboj - triathle, štafeta mix, Grůzie - Batumi
Zlato Štěpánka Hilgertová  vodní slalom - kajak hlídky, Velká Británie - Londýn
Zlato Anna Kožíšková  kanoistika - K1 maraton, Maďarsko - Győr
Zlato Ondřej Synek  veslování - skif, Francie - Aiguebelette
Zlato Zuzana Hejnová  atletika - 400 m přek., Čína - Peking
Zlato Martin Fuksa  kanoistika- C1 500 m, Itálie - Miláno
Zlato Jan Kuf, Natálie Dianová  moderní pětiboj - štafeta mix, Německo - Berlín
Zlato Ester Ledecká  Snowboard - paralelní slalom, Rakousko - Lachtal
Stříbro Ondřej Samek  karate - kata seniors open, Španělsko
Stříbro Ondřej Samek  karate - kata seniors, Španělsko
Stříbro Tomáš Svoboda  moderní pětiboj - biathle, Gruzie - Batumi
Stříbro Monika Jančová  vodní slalom - kanoe hlídky, Velká Británie - Londýn
Stříbro Ondřej Svěchota  moderní pětiboj - triathle, štafeta mix, Gruzie - Batumi
Stříbro Anna Kožíšková  kanoistika - K2 maraton, Maďarsko - Győr
Stříbro Martin Fuksa  kanoistika- C1 1000 m, Itálie - Miláno
Stříbro Josef Dostál  kanoistika- K1 1000 m, Itálie - Miláno
Stříbro Lukáš Bauer  běh na lyžích - 50 km volně, Švédsko - Falun
Bronz Ondřej Samek  karate - kata seniors hard kata, Španělsko
Bronz Ondřej Cink  horská kola - XCO, Andora - Vallnord
Bronz Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba  kanoistika- K4 1000 m, Itálie - Miláno

Mistrovství Evropy

Zlato Pavel Kelemen  dráhová cyklistika - keirin, Švýcarsko - Grenchen
Zlato Jiří Gečnuk  parašutismus - individuální kombinace, Bulharsko - Montána
Zlato Libor Jiroušek, Miloslav Kříž a Jiří Gečnuk, Jindřich Vedmoch, Hynek Tábor   parašutismus - kombinační hodnocení družstva, Bulharsko - Montána
Zlato Tomáš Svoboda  aquatlon (běh a plavání), Německo - Kolín na Rýnem
Zlato Jaroslav Kulhavý  horská kola - maraton, Německo - Singen
Zlato Martin Fuksa  kanoistika - C1 500 m, ČR - Račice
Zlato Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba  kanoistika - K4 1 000 m, ČR - Račice
Zlato Jakub Holuša  atletika - hala, 1 500 m, ČR - Praha
Zlato Pavel Maslák  atletika hala - 400 m, Česká republika - Praha
Zlato Libor Jiroušek  parašutismus - individuální akrobacie za volného pádu, Bulharsko - Montána
Stříbro Lucie Švecová, Nikola Mazurová  sportovní střelba - sp. malorážka družstvo 60 ran vleže, Slovinsko - Malibor
Stříbro Jiří Gečnuk  parašutismus -individuální akrobacie za volného pádu, Bulharsko - Montána
Stříbro Kamil Mrůzek  sjezd - kajak tým, Bosna - Vrbas
Stříbro Ondřej Synek  veslování - skif, Polsko - Poznaň
Stříbro Michal Jáně, Tomáš Rak  vodní slalom - kánoe hlídky, Německo - Markkleeberk
Stříbro Jonáš Kašpar - Marek Šindler, Ondřej Karlovský - Jakub Jáně  vodní slalom - deblkánoe hlídky, Německo - Markkleeberk
Stříbro Monika Jančová  vodní slalom - kanoe hlídky, Německo - Markkleeberk
Stříbro Nikola Mazurová  sportovní střelba - vzduchová puška, družstvo, Nizozemsko - Arnhem
Stříbro Miroslav Januš, Bedřich Jonáš  sportovní střelba - běžící terč 30+30, družstvo, Nizozemsko - Arnhem
Bronz Robin Wagner  dráhová cyklistika - 1 km pevný start, Švýcarsko - Grenchen
Bronz Libor Jiroušek, Miloslav Kříž a Jiří Gečnuk, Jindřich Vedmoch, Hynek Tábor   parašutismus - přesnost přistání družstev, Bulharsko - Montána
Bronz Jan Kuf, Ondřej Polívka, David Svoboda  moderní pětiboj - družstva, Velká Británie - Bath
Bronz Jaroslav Kulhavý, Matěj Vastl, Matěj Průdek, Barbora Průdková  cyklistika MTB - smíšená štafeta, Itálie - Chies ď Alpago
Bronz Lucie Švecová, Nikola Mazurová  sportovní střelba - sp. malorážka družstvo 3x 20 ran, Slovinsko - Malibor
Bronz Kamil Mrůzek  vodní slalom - sjezd, sprint kajak hlídky, Bosna - Vrbas
Bronz Daniel Havel, Jan Štěrba  kanoistika - K2 1 000 m, Račice - ČR
Bronz Pavel Maslák, Daniel Němeček, Patrik Šorm  atletika - hala, štafeta 4x 400 m, ČR - Praha
Bronz Ladislav Prášil  atletika hala - vrh koulí, Česká repubilka - Praha
Bronz Miroslav Januš, Bedřich Jonáš  sportovní střelba - běžící terč mix, družstvo, Nizozemsko - Arnhem

Evropské hry

Stříbro Martin Fuksa  kanoistika - C1 1 000 m, Ázerbájdžán - Baku
Bronz Přemysl Kubala, Jan Hadrava  plážový volejbal, Baku - Azérbájdžán
Bronz Martin Fuksa  kanoistika - C1 200 m, Ázerbájdžán - Baku

Mistrovství světa juniorů

Zlato Jiří Janošek  dráhová cyklistika - 1 km pevný start, Astana – Kazachstán
Stříbro Jiří Janošek  dráhová cyklistika - keirin, Astana – Kazachstán
Stříbro Jiří Janošek  dráhová cyklistika - sprint, Astana – Kazachstán
Stříbro Petr Chládek  parašutismus – para-ski, junior, Německo - Unterammergau
Bronz Sára Kaňkovská  dráhová cyklistika - keirin, Astana – Kazachstán
Bronz Tomáš Heger  vodní slalom - kánoe - hlídky, Brazílie - Foz do Iguacu

Mistrovství Evropy juniorů

Zlato Petr Chládek  parašutismus - přesnost přistání, Bulharsko - Montána
Zlato Sabina Thurnwaldová, Kateřina Kolaříková  sportovní střelba - sp. malorážka družstvo 60 ran vleže, Slovinsko - Malibor
Stříbro Jiří Janošek  dráhová cyklistika - keirin, Řecko - Atény
Stříbro Sabina Thurnwaldová  sportovní střelba - sp. malorážka 60 ran vleže, Slovinsko - Malibor
Stříbro Jan Cincibuch  veslování - dvojskif, ČR - Račice
Bronz Alexandr Maikranz  vodní slalom - K1, Polsko - Krakow
Bronz Ondřej Žák  parašutismus - přesnost přistání, Bulharsko - Montána
Bronz David Pokorný  sportovní střelba - BT 30+30, Slovinsko - Maribor

Mistrovství světa do 23 let

Zlato Martin Fuksa  kanoistika- C1 1000 m, Portugalsko - Montemor
Zlato Petr Binčík  vodní slalom - kajak - hlídky, Brazílie - Foz do Iguacu
Stříbro Jakub Špicar  kanoistika- deblkajak 1 000 m, Portugalsko - Montemor
Stříbro Monika Jančová, Jana Matulková  vodní slalom - kanoe, hlídky, Foz do Iguacu - Brazílie
Bronz Martin Fuksa  kanoistika- C1 200 m, Portugalsko - Montemor
Bronz Tomáš Veselý, Patrik Kučera, Radek Šlouf, Lukáš Nepraš  kanoistika- čtyřkajak 1000 m, Portugalsko - Montemor
Bronz Barbora Valíková  vodní slalom - kajak - hlídky, Brazílie - Foz do Iguacu
Bronz Jakub Mrůzek  vodní slalom - kánoe - hlídky, Brazílie - Foz do Iguacu

Mistrovství Evropy do 23 let

Zlato Martin Fuksa  kanoistika- C1 1000 m, Rumunsko - Bascov
Zlato Martin Fuksa  kanoistika- C1 500 m, Rumunsko - Bascov
Zlato Jakub Špicar  kanoistika- K2 1000 m, Rumunsko - Bascov
Zlato Pavlína Zástěrová, Barbora Valíková  vodní slalom - 3x K1 týmy, Polsko - Krakow
Zlato Monika Jančová  vodní slalom - C1, Polsko - Krakow
Stříbro Martin Fuksa  kanoistika- C1 200 m, Rumunsko - Bascov
Stříbro Robin Wagner  dráhová cyklistika - 1 km pevný start, Řecko - Atény
Bronz Jakub Špicar  kanoistika- K1 500 m, Rumunsko - Bascov
Bronz Tomáš Veselý  kanoistika- K2 500 m, Rumunsko - Bascov
Bronz Jana Matulková  vodní slalom - C1, Polsko - Krakow
Bronz Monika Jančová, Jana Matulková  vodní slalom - 3x C1 týmy, Polsko - Krakow

Armádní soutěže

Zlato prap. Oldřich Šorf, prap. Petr Směšný, prap. Jakub Pavlíček, npor. Libor Jiroušek, nrtm. Miloslav Kříž  parašutismus, kombinace družstva, Korea - 6. ASH
Zlato Jan Sychra  sportovní střelba - skeet, Korea - 6. ASH
Zlato mjr. Pavel Pavlík  letecký pětiboj - navigace, Korea - 6. ASH
Zlato Martin Jakš  běh na lyžích - 15 km, Švédsko
Stříbro Oldřich Šorf  parašutismus - kombinace, Korea - 6. ASH
Stříbro Oldřich Šorf  parašutismus -individuální akrobacie za volného pádu, Korea - 6. ASH
Bronz Tomáš Těhan  sportovní střelba - rychlopalba 3x 20 ran, Korea - 6. ASH

Světová univerziáda

Zlato Kristiina Mäki  atletika - 5 000 m, Korea - Gwangju
Zlato Libuše Jahodová  sportovní střelba - skeet, Korea - Gwangju
Zlato Libuše Jahodová  sportovní střelba - skeet družstva, Korea - Gwangju
Zlato Nikol Kučerová  akrobatické lyžování - skikross, Granada - Sierra Nevada
Stříbro Adam Zika  alpské lyžování - kombinace, Granada - Sierra Nevada
Bronz Jacob Tony Kordač, Jakub Gräf, Daniel Máka  lyžování běh - štafeta 4x 7,5 km, Slovensko - Štrbské Pleso
Bronz Karolína Grohová  lyžování běh - týmový sprint klasicky, podíl 1/2,, Slovensko - Štrbské Pleso

Světový pohár – konečné umístění

2. místo Jonáš Kašpar, Marek Šindler  vodní slalom - deblkanoe
2. místo Ester Ledecká  snowboarding – paralelní obří slalom
3. místo Ondřej Karlovský, Jakub Jáně  vodní slalom – deblkanoe
3. místo Jaroslav Kulhavý  cyklistika MTB – cross country
3. místo Ester Ledecká  snowboarding – paralelní disciplíny

Tituly mistra České republiky

151 (122 seniorských, 29 juniorských)

Český seniorský rekord

Jakub Holuša  atletika, 1 500m – 3:34,26 min.
Michal Balner  atletika, skok o tyči – 582 cm, MČR 28.6.2015, ČR - Plzeň
Pavel Maslák, Daniel Němeček, Patrik Šorm  atletika, 4x 400 m - 3:04,09 min., HME 8. 3 2015, ČR - Praha
Jakub Holuša  atletika,1 500 m - 3:37,68 min, HME 8. 3 2015, ČR - Praha

Světový juniorský rekord

Bonifác Hájek  parašutismus, přesnost přistání – 5x 0,00 + 0,03 m

Evropský seniorský rekord

Libor Jiroušek  parašutismus, individuální akrobacie – 31,80 s po 5 závodních kolech
Libor Jiroušek  parašutismus, individuální akrobacie za volného pádu – 31,64 s po 5 závodních kolech

Světový seniorský rekord

Libor Jiroušek  parašutismus, individuální akrobacie – 31,80 s po 5 závodních kolech
Libor Jiroušek  parašutismus, individuální akrobacie za volného pádu – 31,64 s po 5 závodních kolech

Evropský juniorský rekord

Bonifác Hájek  parašutismus, přesnost přistání – 5x 0,00 + 0,03 m

Český juniorský rekord

Sára Kaňkovská  dráhová cyklistika – 200 m l.s. – 11,714 s
Jiří Janošek  dráhová cyklistika, 1 km p.s. – 1:02,200 min
Anna Drnová  dráhová cyklistika, 2 km stíhací závod jednotlivců otevřená dráha - 2:39,031 min.
Ema Kaňkovská  dráhová cyklistika, 200mletmý start – 11,825 s
Jiří Janošek  dráhová cyklistika, 200 m letmý start – 10,22 s
© 2018 Všechna práva vyhrazena | Vytvořila webnika.cz - Veronika Petříková