Šorma láká další zlepšení. V příští sezoně by se měl zaměřit na ME v Mnichově

Byl to jeho rok a na čtyřstovce chce být ještě rychlejší. V Záhřebu se atlet ASC Dukla Pavel Šorm zlepšil na metu 45,41, čímž na této distanci posílil pozici druhého nejrychlejšího Čecha historie.

V uplynulé sezoně se rozjížděl pomaleji. Hledal formu a na červnovém mistrovství republiky ve Zlíně se musel spokojit se stříbrem. Se štafetou pak odjel na olympiádu, a i když kvarteto v Tokiu díru do světa neudělalo, u sedmadvacetiletého atleta došlo k proměně. „K postupu do finále jsme měli daleko, ale cítil jsem, že mi jde forma nahoru. Něco se ve mně zlomilo, olympijská atmosféra mě nakopla a pak jsem to prodal,“ vykládal téměř dvoumetrový Patrik Šorm.

Osobní rekord si vylepšil ještě před závěrečným zářijovým mítinkem v Chorvatsku. Tam pak doběhl na dohled hranice 45 sekund. „Přiznám se, že jsem doufal v ještě trochu kvalitnější čas,“ prohlásil s odstupem závodník z pražské Julisky. I proto, že podmínky v Záhřebu nebyly úplně ideální. Běžel jsem v nevýhodné druhé dráze a panovalo úplné bezvětří. Myslím, že čas mohl být ještě o kousek lepší,“ pokračoval svěřenec trenéra Dalibora Kupky.

Hlavním cílem pro další sezonu bude srpnové mistrovství Evropy v Mnichově. „Chci být zase rychlejší,“ svěřil se světlovlasý rodák z Prahy, který se po odpočinku už zase vrátil do tréninkového procesu.

Příští sezona má netradičně dva vrcholy. „Tři týdny před Mnichovem se v americkém Eugene koná světový šampionát. Otvírá se tak víc možnosti. Jak to ale nakonec všechno dopadne, je ještě ve hvězdách,“ dodal s úsměvem.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení