Skvělá Fišerová! V Pau porazila i jindy nedostižnou Foxovou a slaví triumf v závodě i celkovém hodnocení Světového poháru

Úžasný výkon i výsledek. Kanoistka Tereza Fišerová předvedla na finálovém podniku Světového poháru ve francouzském Pau parádní jízdu, což jí vyneslo vítězství nejen v samotném v závodě, ale i v celkovém hodnocení Světového poháru!  Vodní slalomářku armádního klubu Dukla nepředstihla ani olympijská vítězka Jessica Foxová z Austrálie.

Česká olympionička brala v každém z letošních startů na Světovém poháru medaili. Skvělou formu potvrdila i v neděli, přestože v kvalifikaci i semifinále měla ke spokojenosti daleko. ,,Byla jsem taková tuhá, úplně to neodsejpalo. Snad to bude ve finále lepší,“ přála si. Vyšlo to. Fišerová zajela nejdůležitější jízdu výborně. Bez šťouchu. V cíli pak s napětím očekávala, co předvede Foxová. Ta ale nasbírala čtyři trestné vteřiny a na Češku ztratila (1,45).

Fišerová tak mohla slavit poměrně nečekané triumfy. Stala se vůbec první českou kanoistkou, která ovládla celkové hodnocení Světového poháru. ,,Jsem hrozně šťastná. Porazit Jessicu se nestává každý den,“ usmívala se. Dohromady nasbírala v závodech SP 280 bodů, Australanka o čtyři méně.

Nyní se už třiadvacetiletá závodnice ASC Dukla bude připravovat na další z vrcholů sezony – mistrovství světa v Bratislavě.

Další duklačka Martina Satková obsadila 14. místo. Ze semifinále nepostoupila. ,,Nahoře to nejelo, jak jsem si plánovala. Ve spodní části pak přišly dva šťouchy. Jsem na sebe naštvaná a zklamaná. Měla jsem na víc,“ nešetřila sebekritikou.

Mezi kanoisty se naopak poprvé v sezoně kvalifikoval do finále závodu Světového poháru Vojtěch Heger. Člen armádního klubu Dukla skončil desátý. ,,Někde kolem desáté brány mi došly síly. Bohužel jsem se od rána necítil dobře. Loď jsem v dolní polovině trati moc neovládal.“

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení