Skokani na lyžích startují sezonu. Polášek s Kožíškem se těší

Politi živou vodou a správně nabuzeni vstoupí do nadcházející sezony skokani na lyžích. Reprezentace se pod novým trenérským vedením bude tradičně spoléhat na členy Dukly Liberec. Zpočátku hlavně na dvojici Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek. Roman Koudelka se po zranění teprve dostává do formy, k týmu se připojí později. Seriál závodů Světového poháru vypukne už v pátek v Nižném Tagilu.

Do Ruska se Češi těší. ,,Ten můstek mám rád. Doufám, že tam něco pěkného předvedu,“ řekl před odletem Polášek. ,,Konkurence bude obrovská, ostatně jako každý rok. Všichni se posouvají dopředu jak v technice, tak v materiálu. Přesto věřím v dobrý začátek,“ doplnil. Parťák Kožíšek je rovněž optimisticky naladěn. ,,Na tuhle sezonu se těším víc než na loňskou. V posledních letech jsme za světem zaostávali, po kvalitní přípravě ale doufám, že jsme se mu přiblížili.“

Viktor Polášek (vlevo) a Čestmír Kožíšek.

Změny, které přišly s příchodem zkušeného Slovince Vasji Bajce, dukláci jenom kvitují. Kouč, jenž v minulosti dovedl Jakuba Jandu k triumfu na Turné čtyř můstků či celkovému vítězství ve Světovém poháru, nastolil v týmu nové pořádky. ,,Trénovalo se jinak. Všechno bylo zaměřené na mnohem vyšší intenzitu, měli jsme také podstatně více atletických tréninků. S Vasjou skáčeme jednodušeji. Mně to fakt vyhovuje,“ libuje si čtyřiadvacetiletý Polášek, jenž v létě pravidelně bodoval v Grand Prix. ,,Jsem o pět kilo lehčí, ale silnější a rychlejší. Progres je velký, teď to jen přenést do výsledků,“ přeje si. O šest let starší Kožíšek se s Bajcem zná už dlouho. ,,Když tady působil poprvé, vytáhl si mě do týmu jako mladíčka. Není jen trenér. Poradí ve všem. Má svoje know-how. A když nastane problém, řeší to okamžitě. Zkrátka ví, co dělat,“ chválí slovinského experta.

Úvodní závod Světového poháru startuje zítra v 16.30 hodin kvalifikací.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení