Sdruženáři Portyk, Pažout a Vytrval čelili problémům. Přesto jsou na start Světového poháru připraveni

Ve finském středisku Ruka zítra odstartuje nový ročník Světového poháru v severské kombinaci. Nebude u toho chybět trojlístek Dukly Liberec – Tomáš Portyk, Ondřej Pažout a Jan Vytrval. Na programu jsou tři individuální závody.

Češi absolvovali závěrečné soustředění za polárním kruhem v Rovaniemi, koncem minulého týdne se již přesunuli do Ruky. ,,Zdravotně jsou aktuálně všichni v pořádku, ale je jasné, že z letního a podzimního období, kdy měli nejrůznější problémy, si nesou určitý tréninkový výpadek. Postupně chceme manko dohnat,“ sdělil v tiskové zprávě pro média reprezentační trenér Marek Šablatura.

O co přesně šlo?

Tomáš Portyk si dlouhodobě stěžoval na únavu, ztrátu energie a vyčerpání organismu. Podstoupil řadu testů, ale nakonec mu pomohl několikatýdenní fyzický i psychický odpočinek.

Ondřej Pažout se zranil při skokanském tréninku na Ještědu, kdy přeletěl kritický bod a při pádu si naštípl kostrč.

Jan Vytrval zase utrpěl těžký výron kotníku a následně onemocněl virózou, takže neabsolvoval soustředění na ledovci.

Přesto Šablatura myslí pozitivně. ,,Byl bych rád, kdyby v některém z úvodních závodů skončili alespoň dva naši reprezentanti do 20. místa. Pozice v elitní desítce by byla super.“ Podle jeho slov půjde především o zvládnutí skokanské části. ,,Portyk má stabilní formu, v tréninku porážel dokonce Finy a vyrovnal se i Japoncům. Hodně se zlepšil také Honza Vytrval. Jen Ondra Pažout se trochu trápí, ale můstek v Ruce je jeho oblíbený. Věřím, že zaboduje,“ doplnil Šablatura.

TEXT: ASC Dukla/pk

FOTO: Czech ski & snowboard

Pokračujte ve čtení