Po olympiádě na mistrovství světa. Radek Šlouf je součástí nově složeného čtyřkajaku

Ve výpravě rychlostních kanoistů na nadcházející mistrovství světa v Kodani nechybí kajakář Radek Šlouf. Z šestnácti závodníků ASC Dukla i celé české reprezentace je jediným medailistou z nedávných OH v Tokiu, kde začátkem srpna vybojoval s Josefem Dostálem bronz na deblu.

Jeho parťák už sezonu ukončil, a tak původem plzeňský závodník naskočil do posádky čtyřkajaku, v němž se představí společně s Jakubem Špicarem, Danielem Havlem a Janem Vorlem. „Moc se na šampionát těším. Jsem zvědavý, kam to dotáhneme. Po olympiádě jsem přijal tento program a jsem spokojený, že jsem absolvoval přípravu na sto procent,“ vykládal šestadvacetiletý Šlouf.

Radek Šlouf před tréninkem. 

Před šampionátem měla čtyřka dva týdny soustředění v Račicích. Velké penzum tréninku odjezdila i v Praze. Radek Šlouf zaujal pozici zadáka, na což je zvyklý i při jízdách s Dostálem. „Vzadu to mám nejradši. Ať už mám před sebou Pepu nebo teď tři kluky. Jsem přesvědčený, že když sedím ve čtvrté díře, mohu ze sebe dostat maximum,“ přemítal kajakář.

Zajímavostí je, že se Špicarem získal na K4 medaili na MS 2017 v Račicích. Havel je dvojnásobným olympijským medailistou z her 2012 a 2016, kdy byl součástí slavné posádky čtyřkajaku s Dostálem. Jednadvacetiletý mladík Vorel, který na rozdíl od ostatních není členem Dukly, sbíral vavříny mezi juniory. „Je silný a rychlý a dobře mezi nás zapadl,“ pochvaloval si Radek Šlouf. „Věřím, že máme šanci uspět a z Dánska se budeme vracet spokojení,“ dodal.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení