Patrik Šorm si v závěru sezony zaběhl kvalitní osobák. Loučily se i duklácké oštěpařky

V polovině září atletická sezona na dráze pomalu ale jistě uzavírá svou kapitolu. Na několika mítincích se představili atleti pražské Dukly a nevedli si vůbec špatně.

Na mítinku v Záhřebu zazářil Patrik Šorm. V závodě na 400 metrů doběhl v Chorvatsku čtvrtý v novém osobním rekordu 45,41. Tím si o dvě desetiny vylepšil několik týdnů starý osobák z Julisky a zároveň si upevnil druhou příčku v českých historických tabulkách za svým tréninkovým parťákem Pavlem Maslákem. „Běželo se mi skvěle. Mám formu a cítil jsem, že mohu zaútočit na osobák. Přiznám se, že jsem doufal v ještě trošičku kvalitnější čas, ale i tak je to super. Do další sezony tak mohu jít s klidnější hlavou,“ radoval se svěřenec Dalibora Kupky.

V Chebu byla největší hvězdou světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, která soutěži jasně dominovala hodem dlouhým 61,29 metru. Druhá byla její kolegyně z Dukly Martina Píšová za 56,59.

Na Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově si ve stejné disciplíně nejlépe vedla Nikola Ogrodníková. Se sezonou se rozloučila výkonem 58,22 metru.

Sprinter Jan Veleba si v srdci Českého ráje vylepšil sezonní maxima na 100 i 200 metrů. Spoludržitel českého rekordu na stovce vyhrál kratší trať časem 10,33 sekundy, na delší skončil těsně druhý (21,16).

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení