Parašutisté Dukly Prostějov odletěli do Kataru na armádní mistrovství světa. Bez jedné z opor…

Dnes časně ráno odletěli parašutisté Dukly Prostějov na 44. armádní mistrovství světa (CISM) do katarského Dauhá, které proběhne od 17. do 29. listopadu. Bohužel s komplikacemi…

Předodjezdové PCR testování vydalo stopku jedné z hlavních opor týmu – prap. Oldřichu Šorfovi. Byť očkován, bez příznaků a bez kontaktů se ukázal jako pozitivní na COVID-19. Družstvo se muselo s touto situací rychle vypořádat. Kameraman týmu skupinové akrobacie prap. Jakub Pavlíček musel přebalit zavazadla a doplnit výbavu pro přesnost přistání a individuální akrobacii (ještě, že nevypadl někdo z týmu skupinové akrobacie, ale štěstí v neštěstí, že to postihlo pátého člena nezařazeného do týmu skupinové akrobacie, a že kameraman byl rovněž jako šestý člen týmu původně neskákající tyto disciplíny. Kdyby se to stalo jinak, museli by dukláci pohřbít skupinovou kombinaci).

Mistrovství světa CISM se družstvo armády České republiky účastní od roku 1992. Startovalo již na dvaadvaceti šampionátech – přivezlo pátnáct zlatých, třiadvacet stříbrných a čtrnáct bronzových medailí.

Dukla Prostějov se v Kataru představí v tomto složení a disciplínách (PP – přesnost přistání, IA – individuální akrobacie za volného pádu, FS – skupinová akrobacie): npor. Libor Jiroušek (PP, IA, FS), prap. Petr Směšný (PP, IA, FS), nrtm. Miloslav Kříž (PP, IA, FS), rtm. Petr Chládek (PP, IA, FS), kameramanem týmu a nahrazující závodník pozitivního člena týmu je prap. Jakub Pavlíček (PP, IAFS-kamera).

Hlavní opory armádního týmu:

npor. Libor Jiroušek: trojnásobný mistr Evropy, trojnásobný mistr světa  a trojnásobný armádní mistr světa v individuální akrobacii, absolutní mistr světa z roku 2008, držitel dalších individuálních medailí z vrcholných světových podniků, přes 12 200 seskoků.

nrtm. Miloslav Kříž: armádní mistr světa v přesnosti přistání 2017, několikanásobný medailista z juniorského ME a juniorského a seniorského Světového poháru, přes 5 300 seskoků.

rtm. Petr Chládek: trojnásobný juniorský mistr Evropy, několikanásobný medailista z juniorského MS a juniorského Světového poháru, trojnásobný juniorský medailista z armádního MS 2019, přes 2 200 seskoků.

TEXT: ASC Dukla/pk

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení