Oštěpařské finále Diamantové ligy se blíží. Ve hře budou Vadlejch, Ogrodníková a Špotáková

Stříbrný olympijský medailista Lukáš Vadlejch i Nikola Ogrodníková s Barborou Špotákovou, které v Tokiu vypadly v kvalifikaci, se ve čtvrtek představí ve finále oštěpařských disciplín Diamantové ligy.

Dostali se do něho díky nasbíraným bodům. Házet budou ve společné soutěži, protože pořadatelé spojili mužský a ženský oštěp. Ogrodníková si tento formát vyzkoušela v neděli v Chorzówě, kde skončila čtvrtá výkonem 58,03 metru. „Jsem ráda, že jsem si před Curychem zkusila společnou soutěž s muži. Byla docela dlouhá a v Curychu bude startovní pole ještě početnější. Neměla jsem svůj den. Bojovala jsem s rychlým povrchem a nepodařilo se mi udržet pozici, jakou bych měla mít, a to pak nemůže letět daleko,“ uvedla Ogrodníková. V Polsku závodilo celkem deset oštěpařů, v Curychu jich bude třináct.

Mezi muži bude Vadlejch čelit německému lídrovi letošních tabulek Johannesi Vetterovi i mistru světa Andersi Petersovi z Grenady, kteří na rozdíl od něj neuspěli v Tokiu. Favoritkou ženské soutěže bude stříbrná olympijská medailistka Maria Andrejczyková z Polska.

 

TEXT: ASC Dukla/lan/pk

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení