Oštěpaři Vadlejch a Ogrodníková ve finále Diamantové ligy třetí! Špotáková těsně pod stupni

Povedlo se. Oštěpaři pražské Dukly ve finálovém klání úspěšně zakončili své účinkování v letošním ročníku Diamantové ligy. Jakub Vadlejch, stříbrný medailista z olympijských her v Tokiu, obsadil při Weltklasse v Curychu třetí příčku. Na stejném stupínku skončila mezi ženami Nikola Ogrodníková. Světová rekordmanka Barbora Špotáková obsadila čtvrtou pozici.

Vadlejch předvedl výborný první hod o délce 85,22 metru. V souběžně konaném závodě žen skončila na bronzovém stupínku Nikola Ogrodníková díky pokusu o délce 61,54 metru. O jednu příčku tak za sebou nechala světovou rekordmanku Barboru Špotákovou, jejíž oštěp doletěl do vzdálenosti 61,43.

Dvojnásobný vítěz Diamantové ligy Vadlejch, kterého připravuje Jan Železný, se v první sérii ujal vedení, ale postupně se před něj dostali Němci Johannes Vetter (89,11) a Julian Weber (87,03). „Házelo se mi výborně. Skvělá atmosféra, výborní diváci. Téměř dokonalé. Stříbro v Tokiu, k tomu i třetí místo ve finále Diamantové ligy. Co víc si můžu přát. Výborná sezona se skvělým závěrem,“ rozplýval se Vadlejch.

Mezi ženami šla do čela Špotáková, která v minulosti diamantový seriál ovládla pětkrát. Jenže v dalších pokusech se už nezlepšila, a tak ji z pódia odsunuly kromě Ogrodníkové i Kelsey-Lee Barberová z Austrálie (62,68) a Němka Christin Hussongová (65,26).

I Ogrodníková  hodnotila své curyšské vystoupení pozitivně. „Jsem moc spokojena s třetím místem. Snažila jsme se útočit na lepší pozice, protože jsem si pořád věřila, že ještě hodím dál. Nakonec to dopadlo tak, jak mělo a výsledek je super. Byl to naprosto skvělý závod na stadionu plném lidí,“ líčila svoje dojmy další svěřenkyně trenéra Jana Železného.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení