Martina Fuksu čeká MS v Kodani. Motivací je napodobit bratrovy úspěchy z Montemoru

Návrat na medailové pozice. To je přání Martina Fuksy před nadcházejícím mistrovství světa v rychlostní kanoistice. V červnu vybojoval kanoista Dukly Praha dvě zlaté medaile na mistrovství Evropy, ale na OH v Tokiu skončil v singlu pátý. Proto chce v Kodani ve světové konkurenci dokázat, že patří na pódium.

Před šampionátem trochu změnil trénink. „V Tokiu jsem nebyl úplně spokojený se svou rychlostí v první části závodu. Doufám, že jsem ji do sebe dostal a že to v Kodani ukážu,“ prohlásil závodník, jehož tento týden čekají v dánské metropoli individuální závody na 500 a 1000 metrů.

Před odletem se krátce ohlédl za olympiádou. „Na siglu jsem toužil po medaili, odevzdal jsem maximum, ovšem musel jsem uznat, že čtyři soupeři byli rychlejší. V hlavě jsem se s tím vypořádal mnohem líp než po předchozích hrách v Riu, kde jsem byl taky pátý, ale závod se mi nepovedl. Doufám, že na olympiádě ještě dostanu šanci porvat se o přední příčky,“ poznamenal.

Jaká je jeho aktuální forma? „To se ukáže až v první rozjížďce a dalších jízdách, ale v Kodani bych rád navázal na předchozí roky, kdy jsem uměl od startu vypálit a vedl startovní pole. To jsem v Tokiu moc nepředvedl. Budu se snažit, abych dopadl co nejlíp a případně se vyrovnal bráchovi, který teď na šampionátu do 23 let v Montemoru získal dvě bronzové placky,“ zmínil mladšího sourozence, s nímž startoval na OH v deblu.

„Rád bych si v Kodani spravil chuť. To co předvedl Petr je pro mě velkou motivací. Minimálně chci ukázat to, co on. Na výlet do Dánska nejedu, jsem připravený předvést kvalitní výkony,“ dodal.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: kanoe.cz

Pokračujte ve čtení