Ledecká se na závody v Zauchensee těší, v trénincích jí to jelo rychle

Sjezdovka v rakouském Zauchensee sněhové obojživelnici Ester Ledecké svědčí. Před víkendovými závody Světového poháru (v sobotu sjezd, v neděli super-G) zajela v trénincích výborné jízdy, které ji v pořadí řadily do špičky téměř šedesátičlenného startovního pole.

I proto členka liberecké Dukly neskrývala dobrou náladu. Na lyžích bude zítra závodit po pěti týdnech. Její poslední vystoupení se datuje k začátku prosince, kde ve sjezdech v Lake Louise skončila dvanáctá a dvaadvacátá, v super-G třináctá. ,,V Kanadě byl trochu jiný sníh. Tady se cítím fajn, jelo to rychle. Doufám, že trať bude dobrá i o víkendu. Každý závod je ale jiný. V poslední době jsem hodně trénovala. Ale ne na tratích, které by byly srovnatelné s těmi svěťákovými. Uvidíme,“ pronesla bezprostředně po čtvrtečním projetí cílovou bránou.

Česká hvězda zaznamenala posun i ve výběru materiálu. ,,Máme větší přehled co by mohlo sedět, co ne. Už se na lyžích  cítím líp. Snad na víkend vybereme ty nejlepší,“ usmála se.

Jen pro úplnost. Ve čtvrtečním tréninku zajela Ledecká šestý nejrychlejší čas, v pátečním dokonce druhý za prozatímní suverénkou sezony v rychlostních disciplínách Sofií Goggiaovou z Itálie. Sobotní sjezd začne v 10.45. Nedělní super-G, v němž bude Ledecká na blížící se olympiádě v Pekingu obhajovat zlatou medaili, v 11.30 hodin.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení