Koudelka po zranění už zase skáče. Dukle poděkoval za podporu

Už zase skáče přes kaluže. Řečeno s drobnou nadsázkou. Po únorové plastice vazů v koleni se skokan na lyžích Roman Koudelka sotva belhal, teď je fit a spřádá plány na návrat do závodního kolotoče. Člen Dukly Liberec se cítí v dobré kondici. Bez zábran se už spouští z menších můstků. ,,Hlavně, že koleno drží,“ usmívá se a hned to raději zaťuká. ,,Musím touto cestou poděkovat taky Dukle. Bez její podpory a finanční pomoci bych se takhle rychle dohromady nedal,“ prohlásil na předsezónní tiskové konferenci.

Koudelkovi výrazně prospěl především několikaměsíční pobyt ve slovinské Lublani, kde na věhlasné klinice Global Sport Clinic usilovně rehabilitoval pod dohledem renomovaného lékaře Mitji Bračiče. ,,Když jsem tam přijel, sotva jsem kulhal. Bylo potřeba nabrat svalovou hmotu. Noha byla hodně zesláblá, poslední testy ale vyšly ještě lépe než před zraněním,“ pochvaluje si.

Režim absolvoval vskutku vojenský. Fyzioterapie, trénink, regenerace. Tak to šlo pořád dokola. ,,Fungoval jsem dvakrát denně šest dní v týdnu. Volno jsem si užíval jen v neděli. Měl jsem toho v jednu chvíli nad hlavu, ale pokroky byly ohromné.“

Roman Koudelka v dobré náladě na tiskové konferenci před sezonou.

Český reprezentant nehodlá nic uspěchat. K parťákům Viktorovi Poláškovi a Čestmírovi Kožíškovi (ti vstoupí do Světového poháru již tento pátek v Nižném Tagilu – pozn.) se připojí, až bude cítit, že je stoprocentně připraven. ,,Moc nad tím nepřemýšlím. Teď vyrazím do Rakouska na velký můstek. Musím skákat, skákat a zase skákat. Očekávám, že minimálně měsíc potrvá, než si zvyknu.“

Kdyby se mu návrat povedl do začátku Turné čtyř můstků (28. prosince), byl by šťastný. ,,Uvidíme. Samozřejmě bych si to přál. Všechno ale nejde dohnat hned. Musím jít krok za krokem. To samé platí o olympiádě. Zbývají necelé tři měsíce. Čas tady je, nijak se tím nestresuju. Teď se chci každým tréninkem posouvat dál,“ poznamenal dvaatřicetiletý skokan.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení