Tour de Ski: Janatová při výstupu na Alpe Cermis na 27. místě, Novák čtyřiadvacátý

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Janatová dojela v závěrečné šesté etapě 16. ročníku Tour de Ski (10 km volně s hromadným startem) při výstupu sjezdovkou Alpe Cermis ve Fal di Fiemme sedmadvacátá. Stejné umístění patří člence liberecké Dukly také v konečném pořadí. Tour vyhrála Natalja Něprajevová z Ruska, úterní závod pak Norka Heidi Wengová.

Stejně jako ženy absolvovali náročnou závěrečnou etapu také muži. Statečně si na desetikilometrové trati volnou technikou dlouho vedl český běžec na lyžích Michal Novák. Cílem brutálně těžkého stoupání nakonec projel závodník liberecké Dukly jako čtyřiadvacátý. Celkově v součtu šesti závodů obsadil 28. příčku. Úterní závod vyhrál Nor Sjur Roethe, šestidílný seriál Tour de Ski pak ovládl jeho krajan Johannes Klaebo.

Novák se dlouho držel v pořadí vysoko. Na mezičase na 2,3 kilometru držel sedmnáctou pozici, na 7, 5 km byl dokonce čtrnáctý. Síly mu ale postupně ubývaly, na vítězného Nora ztratil 1:28,2 minuty. Petr Knop skončil sedmatřicátý (celkově 50.) a Adam Fellner třiačtyřicátý (35.).

TEXT: ASC Dukla/pk

FOTO: Bóša

Pokračujte ve čtení