Další komplikace. „Je lepší mít omikron teď, než těsně před olympiádou,“ říká Samková

Do závodu s časem, aby stihla únorový olympijský závod, se Evě Samkové připletla další překážka. Po zlomenině a operaci obou kotníků, které hvězda Dukly utrpěla 11. prosince, měla tento týden odcestovat na kontrolu ke specialistům na rakouskou kliniku. Jenže jí v tom zabránil pozitivní test na koronavirus.

„Osud mi teď připravuje samé lahůdky. Čekání si krátím domácí karanténou, ve které rehabilituju, posiluju, cvičím,“ vzkázala z domova dvojnásobná olympijská medailistka ve snowboardcrossu.

„Díky všem, kteří při mně stojí, věří mi a podporují mě. Dělám maximum pro to, abych olympiádu stihla, ale stále jsem jen člověk z masa kostí. Je lepší mít omikron teď, když mám klid na léčení, než těsně před olympiádou. To by byla konečná,“ konstatovala Samková.

Pooperační vyšetření tudíž přijde na řadu až po skočení karantény a následném negativním testu. Otázku její účasti na ZOH v Pekingu stále nelze zodpovědět, byť nominována bude.

„Rozhodnutí je na Evě a jejich lékařích, kteří řeknou, zda může či nemůže jet. Když ji uschopní, budeme to respektovat. Stejně tak vezmeme na vědomí i její případné rozhodnutí neúčastnit se,“ prohlásil šéf české olympijské mise Martin Doktor.

V nominaci se vedle Samkové počítá také s dalšími dukláky Vendulou Hopjakovou a Janem Kubičíkem, který si nešťastně poranil rameno při posledním závodu světového poháru v Rusku.

Vyšetření v Praze nakonec neodhalilo závažné poranění. „Vypadá to na poškození měkkých tkání. Věřím, že ho spolu s ortopedy dáme natolik dohromady, aby jeho výkon nebyl omezený,“ dodal reprezentační kouč Marek Jelínek.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: Eva Samková

Pokračujte ve čtení