LOGO DUKLA


Dukla a Olympijské hry

 Přihláška českých olympioniků na ZOH 2018 podepsána
Přihláška českých olympioniků na ZOH 2018 podepsána 289 dnů před startem XXIII. zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu podepsali prezident republiky Miloš Zeman a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval oficiální přihlášku českého týmu, která je pro účast pod pěti kruhy nezbytná. Slavnostnímu podpisu v Rudolfově galerii na Pražském hradě přihlíželi i sportovci ASC DUKLA například snowboardcrossařka olympijská vítězka ze Soči Eva Samková, skikrosařky Andrea Zemanová a Nikol Kučerová, sdruženář Tomáš Portyk, sáňkaři Antonín a Lukáš Brožovi. Prezident Miloš Zeman všem popřál hodně štěstí i úspěchů a doplnil, že každého účastníka olympiády včetně členů realizačního týmu pozve bez ohledu na zisk medaile na Pražský hrad. „Když jsem byl v srpnu v Riu, tak jsem olympionikům říkal: Zvítězili jste už tím, že tady jste. Totéž mohou prohlásit i o sportovcích, kterým se podaří kvalifikovat se do Koreje,“ řekl Zeman. XXIII. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu proběhnou od 9. – 25. února 2018. Foto: IvR
 Symbolem české výpravy na ZOH 2018 je číslovka 100
Symbolem české výpravy na ZOH 2018 je číslovka 100 Důvodem je, že na rok 2018 připadne 100. výročí založení republiky. Stylizovaná číslovka 100 a další grafické symboly ozdobí nejen oblečení olympioniků, ale doplní i logo Českého olympijského výboru. Výročí se stane inspirací i pro další aktivity ČOV. Grafický symbol v podobě stylizované číslice 100 vytvořil akademický malíř Milan Jaroš, který pro ČOV vymýšlel vizuální styl už na hrách v Londýně, Soči a Riu de Janiero. „Inspirací pro závorky tvořící nuly v číslovce 100 byly lidské ruce v gestu, které evokuje ochranu, bezpečí, ale i vymezení prostoru vytvořeného mezi dlaněmi,“ vysvětlil Jaroš. „Vždycky jsme chtěli, aby olympiáda pro nás nebyla jen o účasti, ale aby to mělo motto, vyšší náboj,“ uvedl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. Olympijské hry v Pchjongčchangu začnou přesně za rok – 9. února 2018.
 Piktogramy jednotlivých sportů pro Pyeongchang 2018 odhaleny
Piktogramy jednotlivých sportů pro Pyeongchang 2018 odhaleny Korejští organizátoři příštích zimních her v Pyeongchangu více než rok před zahájením sportovních klání odhalili všech 24 piktogramů pro sportovní odvětví, na které se můžeme v rámci her těšit. Pro každé hry bývá vytvořena unikátní sada piktogramů, podle kterých fanoušci rozeznají své oblíbené sporty, i když například nerozumí jazyku organizátorů ani angličtině. Nemalý význam mají tyto malé obrázky i pro marketing. Poznáte na první pohled, které piktogramy se budou týkat dukláků?
 Olympionici Dukly přivezli pět medailí z Ria a jednu z Londýna
Olympionici Dukly přivezli pět medailí z Ria a jednu z Londýna Sportovci ASC Dukla, kterých závodilo na LOH v Rio de Janeiro 42, vybojovali polovinu medailí české olympijské výpravy. Dnes se většina z nich sešla na domovském stadionu Juliska ke společnému fotografování, ke kterému pozvali i ministra obrany Martina Stropnického. Ten poděkoval všem duklákům, jak sportovcům, trenérům i dalším důležitým v týmu za vynikající reprezentaci Armády a České republiky. Stříbro získali kajakář Josef Dostál a biker Jaroslav Kulhavý, bronzové medaile oštěpařka Barbora Špotáková, skifař Ondřej Synek a čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Bramborové posty obsadili tenistka Andrea Hlaváčková, střelec David Kostelecký, atleti Zuzana Hejnová a Jan Kudlička. Do osmého bodovaného místa získali dalších osm pozic a v tomto hodnocení (67,5 bodů) se zařadili na historické první místo. 27. místo v počtu cenných kovů Na olympijských hrách v Riu skončila Česká republika s bilancí jednoho zlata, dvou stříber a sedmi bronzů na 43. místě v medailovém pořadí zemí, podle počtu cenných kovů ale patřilo v Riu Čechům skvělé 27. místo. O jediné české zlato se na prvních hrách v Jižní Americe postaral judista Lukáš Krpálek.
 Poslední olympijský den postříbřil biker Jaroslav Kulhavý
Poslední olympijský den postříbřil biker Jaroslav Kulhavý Poslední den Her v Rio de Janeiru vybojoval pro česko desátou, pro Duklu pátou medaili biker Jaroslav Kulhavý. V Deodoro nestačil pouze na svého tradičního rivala Švýcara Nino Schurtera a veze si olympijské stříbro. Další dva bikeři Dukly Praha Ondřej Cink a Jan Škarnitzl skončili 14. a 22.
 15. den OH – Spilková, Nash, Moderní pětibojaři, Radoň s Dvořákem a bronzový čtyřkajak!
15. den OH – Spilková, Nash, Moderní pětibojaři, Radoň s Dvořákem a bronzový čtyřkajak! Český čtyřkajak ve složení Havel, Trefil, Dostál a Štěrba dokázal obhájit bronzovou medaili z Londýna!!! Deblkanoisté Ranoň s Dvořákem dojeli sedmí. Kateřina Nash v závodě horských kol obsadila solidní pátou příčku. Moderní pětibojař Svoboda vybojoval 9. místo. Jeho kolega Jan Kuf bohužel po nedokončeném parkuru až 36. Golfistka Spilková si z Ria odváží 48. místo.
 14.den OH – Kodedová a rychlostní kanoisté
14.den OH – Kodedová a rychlostní kanoisté Moderní pětibojařka Barbora Kodedová nakonec dokončila svůj závod na 26. místě. Čtyřkajak vyhrál svoji rozjížďku a postoupil rovnou do finále. Delbkanoisté Radoň a Dvořák postoupili z rozjížděk i semifinále do sobotního finále.
 13. den OH – bronzová Špotáková, všichni oštěpaři ve finále, čtvrtá Hejnová, Holuša až devátý, Fuksa vítězí ve finále B, Spilková a pětibojaři
13. den OH – bronzová Špotáková, všichni oštěpaři ve finále, čtvrtá Hejnová, Holuša až devátý, Fuksa vítězí ve finále B, Spilková a pětibojaři Barbora Špotáková dokázala znovu na olympijských hrách získat v hodu oštěpem medaili. Tentokrát je bronzová. Všichni oštěpaři se dokázali probojovat do finále své soutěže. Zuzana Hejnová doběhla finále 400m překážek na smolném čtvrtém místě. Jakubovi Holušovi se bohužel nepovedlo semifinále běhu na 1500m a skončil v něm až na deváté, nepostupové pozici. Martin Fuksa na kanoi na 200m vyhrál finále B jako zadostiučinění. Klára Spilková se zatím v ženském golfovém turnaji po druhém kole drží na 52. druhém místě. Výborně zahájili olympijský turnaj všichni čeští pětibojaři. Po úvodní šermířské části je Svoboda sedmý, Kuf třináctý a Kodedová desátá.
 12. den OH – Bába, Hejnová, Špotáková, Fuksa
12. den OH – Bába, Hejnová, Špotáková, Fuksa Hejnová i Špotáková jsou v olympijském finále. Bába skočil pouze základní výšku a obsadil 14. Místo. Fuksa Pojede Finále B.
 11. den OH – Holuša a Hejnová v rozbězích, Kelemen v keirinu, smutný Fuksa a stříbrný Dostál
11. den OH – Holuša a Hejnová v rozbězích, Kelemen v keirinu, smutný Fuksa a stříbrný Dostál Kajakář Josef Dostál vybojoval pro Duklu v Riu druhou, stříbrnou olympijskou medaili!!! Kanoista Martin Fuksa na stejné trati skončil nakonec šestý. Běžci Holuša a Hejnová zvládli své rozběhy a postupují do semifinále. Dráhař Kelemen bohužel v keirinu končí v poli poražených.
 10. den OH – Bába úspěšný v kvalifikaci, Fuksa a Dostál v rozjížďkách
10. den OH – Bába úspěšný v kvalifikaci, Fuksa a Dostál v rozjížďkách Výškař Jaroslav Bába si po dobrém výkonu v kvalifikaci zajistil postup do finále. Kanoista Martin Fuksa i kajakář Josef Dostál oba zvládli své rozjížďky i semifinále a také se ve svých kategoriích probojovali do olympijského finále.
 9. den OH – Maslák, Kudlička a Balner
9. den OH – Maslák, Kudlička a Balner Dnes si účast v olympijském finále zajistili tyčkaři Kudlička a Balner. Čtvrtkař Pavel Maslák se i přes nejrychlejší čas jeho letošní sezóny do finále neprobojoval.
 8. den OH – Maslák, Šafránková, Hlaváčková s Hradeckou a bronzový Synek
8. den OH – Maslák, Šafránková, Hlaváčková s Hradeckou a bronzový Synek Skifař Ondřej Synek dojel v olympijském finále třetí a vybojoval tak pro Duklu první medaili z těchto olympijských her. Čtyřstovkař Pavel Maslák těsně postoupil do semifinále. Kateřina Šafránková se v kladivu nedokázala probojovat z kvalifikace. Tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková po porážce s krajankami končí čtvrté.
 7.den OH – Kelemen, Jahodová, smolná tenisová čtyřhra a suverénní Synek
7.den OH – Kelemen, Jahodová, smolná tenisová čtyřhra a suverénní Synek Dráhař Kelemen musel ve sprintu bojovat v opravách, bohužel neúspěšně. Střelkyně Libuše Jahodová končí ve skeetu s naštípnutým žebrem v kvalifikaci. Tenistky Hradecká s Hlaváčkovou smolně prohrály se Švýcarkami. Ondřej Synek dojel v semifinále suverénně na prvním místě.
 6. den OH – Tenistky jsou v semifinále! Obrovská chyba v závěru slalomu C2 mužů. Dvojka bez kormidelníka vítězí ve finále B. Čtyřka bez kormidelníka ve finále B a střelkyně Mazurová v kvalifikaci nezažili příliš povedené závody.
6. den OH – Tenistky jsou v semifinále! Obrovská chyba v závěru slalomu C2 mužů. Dvojka bez kormidelníka vítězí ve finále B. Čtyřka bez kormidelníka ve finále B a střelkyně Mazurová v kvalifikaci nezažili příliš povedené závody. Tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková po dramatickém boji s Ruskami postupují ve čtyřhře do semifinále! Obrovská chyba v závěru slalomu C2 mužů stála naši posádku ve složení Jonáš Kašpar a Marek Šindler medaili. Dvojka bez kormidelníka Helešic s Podrazilem senzačně zvítězila ve finále B a končí na skvělém celkovém sedmém místě. Čtyřka bez kormidelníka ve finále B bohužel nakonec dojela poslední. Střelkyně Mazurová se v kategorii puška na 50m nedokázala prostřílet kvalifikací.
 4. den OH – Synek je v semifinále, tenistky ve čtvrtfinále. Dvojka bez kormidelníka a čtyřka lehkých vah pojedou finále B.
4. den OH – Synek je v semifinále, tenistky ve čtvrtfinále. Dvojka bez kormidelníka a čtyřka lehkých vah pojedou finále B. Skifař Ondřej Synek si s přehledem zajistil účast v semifinále. Tenistky Hradecká s Hlaváčkovou po suverénním vystoupení proti Číňankám postupují do čtvrtfinále. Dvojka bez kormidelníka Helešic s Podrazilem a naše čtyřka lehkých vah byli ve svých semifinále shodně šestí a pojedou finále B.
 Třetí den OH: Kostelecký je čtvrtý, čtyřka lehkých vah a Kašpar se Šindlerem postupují do semifinále.
Třetí den OH: Kostelecký je čtvrtý, čtyřka lehkých vah a Kašpar se Šindlerem postupují do semifinále. David Kostelecký v trapu mužů skončil těsně bez medaile. Čtyřka lehkých vah bez kormidelníka ve složení Vetešník, Vetešník, Kopáč, Vraštil z oprav postupuje do semifinále. Na divoké vodě se z kvalifikace dokázali probojovat i naši borci na C2 Kašpar se Šindlerem.
 Druhý den byla v Riu na programu kvalifikace v trapu mužů a čtyřhra tenistek. Závod veslařů byl kvůli silnému větru odložen.
Druhý den byla v Riu na programu kvalifikace v trapu mužů a čtyřhra tenistek. Závod veslařů byl kvůli silnému větru odložen. V trapu se do kvalifikace s nasazením zapojil David Kostelecký, který mohl na konci dne s přehledem slavit postup. V turnaji tenistek nastoupila česká dvojice Lucie Hradecká a naše Andrea Hlaváčková proti ukrajinskému páru Savčuková, Svitolinová. Svojí roli favoritů Češky zvládli a postupují dál. Závod veslařů byl kvůli silnému větru odložen na další den.
 První den v Riu závodili v rozjížďkách veslaři, do finále pušky nepostoupila Mazurová
První den v Riu  závodili v rozjížďkách veslaři, do finále pušky nepostoupila Mazurová Pod sochou Ježíše na jezeře Lagoa zahájili své olympijské souboje rozjížďkami veslaři. Ve skifu mužů, za silného větru a vysokých vln potvrdil svojí výkonnost Ondřej Synek, když suverénně vyhrál svoji rozjížďku a postoupil do čtvrtfinále. Posádka dvojky bez kormidelníka, Lukáš Helešic a Jakub Podrazil, dojela ve své rozjížďce na třetím místě a mohou tak také slavit postup. postoupila do semifinále. Na čtyřce lehkých vah bez kormidelníka potom vyjeli Jan a Ondřej Vetešníkovi, Jan Kopáč a Miroslav Vraštil. Svoji rozjížďku nezajeli optimálně a dnes je čekají opravy. Střelkyně Nikola Mazurová se ve vzduchové pušce na 10m neprostřílela z kvalifikace. Výsledkem je 18. místo v této disciplíně. Všem držíme palce do dalších bojů!
 Další výprava do Ria je na cestě
Další výprava do Ria je na cestě Z vojenského letiště Kbely večer odletěla armádním speciálem další skupina českých olympioniků. Mezi nimi i Dukláci Bába, Balner, Kudlička, Maslák, Šafránková a Spilková.
 Ministr obrany Stropnický přeje olympionikům co nejkrásnější vzpomínky na Rio
Ministr obrany Stropnický přeje olympionikům co nejkrásnější vzpomínky na Rio Ministr obrany Martin Stropnický zaslal všem českým sportovcům dopis, ve kterém jim popřál hodně úspěchu i tolik potřebného štěstí.
 Odletěla druhá výprava olympioniků do Rio 2016 - mezi nimi i 14 Dukláků
Odletěla druhá výprava olympioniků do Rio 2016 - mezi nimi i 14 Dukláků Do dějiště LOH v Rio de Janeiru odletěla druhá výprava českých olympioniků a mezi nimi i 14 reprezentantů z ASC DIKUKLA - sportovní střelci David Kostelecký, Libuše Jahodová, Nikola Mazurová, veslaři - Ondřej Vetešník Jan Vetesnik, Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Michael Humpolec, Lukáš Helešic, Jakub Podrazil, cyklisti Pavel Kelemen, Ptáčník Adam, vodní slalomáři Jonáš Kašpar, Marek Šindler, tenistka Andrea Hlaváčková. Přejeme příjemný pobyt v olympijské vesnici a hodně úspěchů v bojích o medaile.
 Ze 106 nominovaných českých olympioniků do Ria je 43 sportovců z ASC DUKLA
Ze 106 nominovaných českých olympioniků do Ria je 43 sportovců z ASC DUKLA Letní olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro začínají slavnostním zahájením v pátek 5. srpna a skončí o dva týdny později v neděli 21. srpna. Česká výprava bude mít nejméně 106 sportovců, z toho je 43 armádních, kteří se připravují v Armádním sportovním centru DUKLA - rezort Ministerstva obrany ČR. Na LOH v Londýně 2012: - startovalo 133 českých sportovců z toho 45 sportovců (+ 3 cestující náhradníci) z Dukly, - výprava ČR získala 10 medailí (4x zlato - 3x stříbro - 3x bronz) z toho sportovci Dukly 5 medailí (3x zlato Špotáková, Svoboda, Kulhavý- 1x stříbro Synek- 1x bronz K4 Havel, Trefil, Dostál, Štěrba). V nominaci je deset držitelů olympijských medailí z Londýna a jeden z Pekingu (včetně zlaté Špotákové a stříbrného Synka): všichni dukláčtí medailisté a navíc stříbrná v deblu tenistka Andrea Hlaváčková a bronzová překážkářka Zuzana Hejnová (obě vstoupily do Dukly v roce 2013). Ve střelbě trap se představí i olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký.
 5.8.2014 Přesně za dva roky vzplane olympijský oheň v Riu
<b>5.8.2014</b> Přesně za dva roky vzplane olympijský oheň v Riu Přesně za dva roky, tedy 5. srpna 2016 budou na slavném stadionu Maracaná v Jižní Americe zahájeny Hry XXXI. olympiády. Do posledních dvou let do LOH v Rio de Janeiro za všechny české olympioniky na tiskovce skočili do kvalifikačních bojů a přípravy olympijští vítězové z Londýna 2012 skifařka Mirka Knapková a moderní pětibojař David Svoboda s plážovými volejbalistkami Markétou Slukovou, Kristinou Kolocovou a vodním slalomářem Vávrou Hradilkem. Český olympijský výbor proto pro nadějné sportovce znovu připravuje co nejlepší možné zajištění i po finanční stránce. Už v letošním roce osm sportů začalo kvalifikaci. Body sbírají už například plážoví volejbalisté, judisté a někteří cyklisté a třeba střelci, s olympijským vítězem v trapu Davidem Kosteleckým či skeetařem Janem Sychrou z Dukly Hradec Králové, se pokusí o co největší počet míst již na zářijovém mistrovství světa v Granadě.
 18.4.2014 Prezident Zeman přijal na Hradě olympioniky, hymnu zazpíval Karel Gott
<b>18.4.2014</b> Prezident Zeman přijal na Hradě olympioniky, hymnu zazpíval Karel Gott Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou přijal dnes ve španělském sále Pražského hradu úspěšné olympioniky z letošních zimních her v Soči. Na Hrad byli pozváni nejen úspěšní sportovci a jejich trenéři ale i členové realizačních týmů. V rámci dvacetiminutového programu s proslovy a asi pětiminutovém sestřihu toho nejlepšího ze Soči nečekaně v závěru zazpíval hymnu České republiky Karel Gott. „To jsem byla hodně překvapená, docela jsem koukala, bylo to nečekané," přiznala Samková. Na pódiu pak předal prezident Zeman a předseda ČOV Jiří Kejval třem přítomným medailistkám zlaté snowboardistce Evě Samkové, zlaté a stříbrné rychlobruslařce Martině Sáblíkové a stříbrné ze smíšené biatlonové štafety Veronice Vítkové pamětní medaile prezidenta ČR a květiny. Na Pražský hrad přišli také další olympionici z Dukly např. běžec na lyžích Lukáš Bauer, sjezdaři Ondřej Bank a Kryštof Krýzl, skokani na lyžích Jan Matura, Antonín Hájek, Lukáš Hlava, sdruženáři Miroslav Dvořák, Pavel Churavý, jejich trenéři, servismani a fyzioterapeuti.
 24.02.2014 Olympijská vítězka Eva Samková přivezla domů zlatou medaili
<b>24.02.2014</b> Olympijská vítězka Eva Samková přivezla domů zlatou medaili  Skončily XXII. Zimní olympijské hry v Soči. Čeští olympionici se vrátili s historicky nejúspěšnějším výsledkem - s osmi medailemi (dvěma zlatými, čtyřmi stříbrnými a dvěma bronzovými) a v hodnocení zemí obsadili 15. místo. Na vojenském letišti Kbely nejpočetnější výpravu ze Soči přivítal ministr obrany Martin Stropnický. Z letiště pak odjeli sportovci a jejich trenéři do olympijského parku na Letné, kde na ně čekaly tisíce fanoušků. V závěru poděkování na podiu před autogramiádou 23 olympioniků, včetně zlatých Evy Samkové a Martiny Sáblíkové, společně sfoukli oheň. Téměř ve stejnou dobu v Soči uhasil olympijský plamen na stadionu Fišt medvěd, jeden z trojice oficiálních maskotů. Příští zimní souboje pod olympijskými kruhy se uskuteční za čtyři roky v korejském Pchjongčchangu. Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach se rozloučil s olympiádou v Soči slovy: „Rusko splnilo vše, co slíbilo. Děkuji Soči, děkuji Rusku.“
 24.02.2014 Výsledky armádních sportovců na ZOH v Soči
<b>24.02.2014</b> Výsledky armádních sportovců na ZOH v Soči Pro armádní sport vybojovala nejcennější medaili snowboardkrosařka Eva Samková. Vynikající tři páté příčky obsadili ve slopestylu Šárka Punčochová, v běhu na lyžích na 15 kilometrů Lukáš Bauer a v paralelním slalomu Ondřej Bank, nejmladší sportovkyně Dukly osmnáctiletá snowboardistka Ester Ledecká, i přes bolesti absolvovala oba své závody a veze si skvělá umístění, šesté v paralelním slalomu a sedmé v paralelním obřím slalomu.
 18.2.2014 Pět dní do konce her v Soči – čekáme na další medaili
<b>18.2.2014</b> Pět dní do konce her v Soči – čekáme na další medaili V Soči nastoupili sportovci do dvanáctého soutěžního dne. Zatím si česká 88členná olympijská reprezentace vede výborně - má už 6 medailí a dalších devět umístění do osmého místa. Nejcennější zlatou vybojovala z Dukly Liberec snowboardistka Eva Samková. Nejúspěšnějším sportem bude zcela jasně biatlon, ke dnešnímu dni má 4 cenné kovy (stříbro Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec, bronz Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec) a ještě je čeká další naděje na kovovou placku dnes ve smíšené štafetě. I již další medailistka stříbrná z tří kilometrů rychlobruslařka Martina Sáblíková, má velkou šanci přidat další. V 17,30 jede o zlato na své nejsilnější trati 5 000 metrů. Do Soči odletělo i 27 armádních sportovců z ASC Dukla a i oni mají šance na super umístění a medaile.
 16.2.2014 Eva Samková je olympijskou vítězkou! Máme zlato!
<b>16.2.2014</b> Eva Samková je olympijskou vítězkou! Máme zlato! Snowboardkrosařka Eva Samková na prkně ovečka s vlky na přilbě, vyjela v Krasnoj Poljane první zlatou medaili ze ZOH 2014 pro Česko a armádní sport Dukla. Závěrečný boj o medaili v Extreme Parku zvládla stejně suverénně jako všechny postupové jízdy, vždy z prvního místa. Trojnásobná juniorská mistryně světa nastoupila do finálových jízd se svým typickým namalovaným knírkem, ale tentokrát v českých barvách. S knírkem je prý drsnější a jezdí jako kluk. Na startu ještě před každou jízdou na kameru zaklepala zuby. „ Moc drsná nejsem, tak si na to musím trochu hrát.“ V cíli se olympijská vítězka Eva Samková radovala, křičela, objímala, házela prknem: „Nechápu to, normálně mám radost. Hrozně jsme si to přáli, ale je tam hrozně faktorů, které můžou výsledek ovlivnit…Vždycky jsem koukala na olympiádu akorát v televizi a teď jsem sama olympijskou vítězkou, ale tohle je fakt hustý!“
 21.11.2013 Česká olympijská kolekce v Soči chce ohromit beranicí a visícími kšandami
<b>21.11.2013</b> Česká olympijská kolekce v Soči chce ohromit beranicí a visícími kšandami Za 77 dní obléknou čeští olympionici na ZOH v Soči reprezentativní kolekci, kterou Český olympijský výbor představil v Obecním domě v Praze. I kolekce Alpine Pro pro Soči je nápadná, ale decentnější než před čtyřmi lety ve Vancouveru. Dominuje bílá, hlavní inspirací je Muchova první československá známka s Hradčany a listy lípy ve tvaru srdce. Ty se objevují na rukávech bundy i kšandách. Zdobí je i vychytávky jako šikmo vedoucí zip s jezdcem ve tvaru olympijských kruhů, zlaté doplňky, větrání v podpaží… Kromě obvyklých dílů oblečení, jichž každý sportovec dostane pětadvacet, je připravena i jedna dominantní - beranice s bambulí, ruský styl s chlupatýma ušima, dámská je bílá, pánská v šedivém provedení. Výrazným doplňkem jsou i kšandy visícími přes zadek.
 30.4.2013 Olympionici pojedou do Soči s Muchovými listy lípy ve tvaru srdce
<b>30.4.2013</b> Olympionici pojedou do Soči s Muchovými listy lípy ve tvaru srdce Barevná spleť kruhů na ekologickém oblečení ve Vancouveru 2010, Kupkova Amorfa - Dvoubarevná fuga i na holínkách v Londýně 2012, listy lípy ve tvaru srdce z Muchovy první československé poštovní známky pro zimní olympijské hry 2014. V Praze 30. dubna 2013 představil Český olympijský výbor další motiv pro kolekci českých olympioniků, tentokrát do Soči. Novou inspiraci nalezli pro kolekci zimního oblečení Alpine Pro a celého vizuálního stylu pro olympiádu v Soči, která bude zahájena 7. února 2014, v díle světoznámého umělce Alfonse Muchy. Předlohou se stala první československá známka, kterou Mucha vytvořil v roce 1918 za jediný den. Motiv představili v Obecním domě, kde v těchto měsících probíhá unikátní výstava „Ivan Lendl: Alfons Mucha“ na níž jsou kromě 116 plakátů slavného malíře vystaveny také kalendáře a známky, tenista a sběratel Muchových děl Ivan Lendl, předseda ČOV Jiří Kejval a Václav Hrbek, spoluzakladatel společnosti Alpine Pro.
 18.4.2013 Prezident Zeman přihlásil sportovce na olympijské hry do Soči
<b>18.4.2013</b> Prezident Zeman přihlásil sportovce na olympijské hry do Soči Ve čtvrtek 18. dubna 2013, přesně 295 dnů před zahájením XXII. zimních olympijských her v Soči, podepsali prezident republiky Miloš Zeman a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval oficiální přihlášku českého týmu. Slavnostního setkání v Míčovně Královské zahrady v areálu Pražského hradu se zúčastnil také ministr obrany Vlastimil Picek, představitelé Českého olympijského výboru, zástupci sportovních svazů a s ředitelem ASC Dukla plukovníkem Jaroslavem Priščákem čtyřiadvacet armádních sportovců - potenciálních účastníků ZOH 2014 a jejich trenéři. Byli mezi nimi například letošní juniorské mistryně světa snowboardistky Eva Samková a Ester Ledecká, boulařka Nikola Sudová, sáňkaři bratři Brožové, bobista Jan Stokláska, sjezdaři Ondřej Bank, Kryštof Krýzl a Filip Trejbal, skokani na lyžích Jan Matura, Antonín Hájek, Lukáš Hlava, sdruženáři Pavel Churavý a Tomáš Slavík či běžci na lyžích Dušan Kožíšek s Jiřím Magálem.
   1 |    2 |    3 |    4 | Následující strana
Kalendář
kalendar

kalendar
Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net