LOGO DUKLA


Dukla a Olympijské hry

 Kniha Pchjongčchang 2018 s více než 400 fotkami, fejetony i výsledky byla slavnostně pokřtěna
Kniha Pchjongčchang 2018 s více než 400 fotkami, fejetony i výsledky byla slavnostně pokřtěna Kniha PCHJONGČCHANG 2018, kterou ve čtvrtek v prostorách Michnova paláce v Praze slavnostně pokřtil Český olympijský výbor je souhrn olympijských událostí. Knihu vydává ČOV spolu s nakladatelstvím Mladá fronta a obsahuje fotografie Herberta Slavíka i Pavla Lebedy, fejetony Viliama Bucherta a doprovodné texty Michala Svobody. „V minulých letech bývala kniha hodně faktografická, ale trochu jsme od toho upustili, protože výsledky a zpravodajství si mohou fanoušci najít na internetu. Nabízíme jim přidanou hodnotu v tom, že fotografie a fejetony vtáhnou čtenáře do děje a přinesou mu pravou atmosféru Her. V tom je kniha unikátní,“ řekl Jiří Kejval. Knihu křtili i čeští sportovci bobista Dominik Dvořák a snowboardcrossařka Vendula Hopjáková, kteří se olympiády v Pchjogčchangu zúčastnili.
 Přihláška českých olympioniků na ZOH 2018 podepsána
Přihláška českých olympioniků na ZOH 2018 podepsána 289 dnů před startem XXIII. zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu podepsali prezident republiky Miloš Zeman a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval oficiální přihlášku českého týmu, která je pro účast pod pěti kruhy nezbytná. Slavnostnímu podpisu v Rudolfově galerii na Pražském hradě přihlíželi i sportovci ASC DUKLA například snowboardcrossařka olympijská vítězka ze Soči Eva Samková, skikrosařky Andrea Zemanová a Nikol Kučerová, sdruženář Tomáš Portyk, sáňkaři Antonín a Lukáš Brožovi. Prezident Miloš Zeman všem popřál hodně štěstí i úspěchů a doplnil, že každého účastníka olympiády včetně členů realizačního týmu pozve bez ohledu na zisk medaile na Pražský hrad. „Když jsem byl v srpnu v Riu, tak jsem olympionikům říkal: Zvítězili jste už tím, že tady jste. Totéž mohou prohlásit i o sportovcích, kterým se podaří kvalifikovat se do Koreje,“ řekl Zeman. XXIII. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu proběhnou od 9. – 25. února 2018. Foto: IvR
 Symbolem české výpravy na ZOH 2018 je číslovka 100
Symbolem české výpravy na ZOH 2018 je číslovka 100 Důvodem je, že na rok 2018 připadne 100. výročí založení republiky. Stylizovaná číslovka 100 a další grafické symboly ozdobí nejen oblečení olympioniků, ale doplní i logo Českého olympijského výboru. Výročí se stane inspirací i pro další aktivity ČOV. Grafický symbol v podobě stylizované číslice 100 vytvořil akademický malíř Milan Jaroš, který pro ČOV vymýšlel vizuální styl už na hrách v Londýně, Soči a Riu de Janiero. „Inspirací pro závorky tvořící nuly v číslovce 100 byly lidské ruce v gestu, které evokuje ochranu, bezpečí, ale i vymezení prostoru vytvořeného mezi dlaněmi,“ vysvětlil Jaroš. „Vždycky jsme chtěli, aby olympiáda pro nás nebyla jen o účasti, ale aby to mělo motto, vyšší náboj,“ uvedl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. Olympijské hry v Pchjongčchangu začnou přesně za rok – 9. února 2018.
 Piktogramy jednotlivých sportů pro Pyeongchang 2018 odhaleny
Piktogramy jednotlivých sportů pro Pyeongchang 2018 odhaleny Korejští organizátoři příštích zimních her v Pyeongchangu více než rok před zahájením sportovních klání odhalili všech 24 piktogramů pro sportovní odvětví, na které se můžeme v rámci her těšit. Pro každé hry bývá vytvořena unikátní sada piktogramů, podle kterých fanoušci rozeznají své oblíbené sporty, i když například nerozumí jazyku organizátorů ani angličtině. Nemalý význam mají tyto malé obrázky i pro marketing. Poznáte na první pohled, které piktogramy se budou týkat dukláků?
   1 |
Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net