LOGO DUKLA

13.6.2011 18. ročník Memoriálu Josefa Odložila ozdobily tři rekordy

Za příjemného počasí se v pondělí 13. června 2011 na armádním stadionu Juliska v Praze uskutečnil Premium mítink Evropské atletiky Memoriál Josefa Odložila. Osmnáctý ročník druhého největšího atletického mítinku na českém území přinesl tři rekordy: Marcela Lustigová překonala český o 12 setin sekundy v běhu na 3 000 metrů překážek časem 9:41,73. Maxima mítinku na Julisce překonali Zuzana Hejnová na čtvrtce překážek a v domácím výškařském sektoru Jaroslav Bába. Hlavní tvář mítinku olympijská vítězka v oštěpu Barbora Špotáková také vyhrála. Dvakrát překonala 64 metrů a v poslední sérii svůj pokus trefila nejlépe a hodem dlouhým 65,77 metru zaostala jen o 12 centimetrů za nejlepším světovým výkonem roku. Hlavní závod na 1 500 metrů, v němž Odložil v roce 1964 vybojoval stříbro na olympijských hrách v Tokiu, vyhrál Maročan Fúad El Kaam. Mílař z Dukly Praha Jakub Holuša vylepšil osobní maximum o 37 setin a časem 3:38,10 skončil čtvrtý, jen o desetinu mu unikl mírnější limit pro start na MS. Výbornou formu potvrdil výškař Jaroslav Bába. Halový vicemistr Evropy překonal napotřetí 2,31 m a třikrát se neúspěšně pokoušel o zapsání výkonu 2,35 m. Mírnější limit na srpnové atletické mistrovství světa splnil tyčkař Jan Kudlička, výkon 5,60 m však musí ještě zopakovat, aby se do Tegu podíval.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net