LOGO DUKLA

14.6.2011 Kajakář Mrůzek vylovil z divoké vody pět kovů

Třiatřicetiletý kajakář Kamil Mrůzek z Dukly Brandýs nad Labem si nejdříve z květnového mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě přivezl kompletní sadu medailí, aby k ní o měsíc později přidal zlato a stříbro z historicky prvního mistrovství světa ve sprintu v německém Augsburgu. Řeka Ibar v srbském Kraljevu pro něj byla doslova štědrá, i když její voda byla v první půlce května hodně ledová. Ale za čtyři dny z ní vylovil tři cenné kovy. A vzal to pěkně od bronzu. Po čtyřech letech prolomil smůlu v individuálních závodech a na klasické trati vybojoval bronz. Hned následující den se jel na klasické trati závod hlídek. To je jeho parádní disciplína, a také česká protože od roku 1999 kajaky s českou vlajkou nikdy neminuly stupně vítězů. Společně s Mrůzkem jeli také Tomáš Slovák, který půjčil loď „hrajícímu“ trenérovi Robertu Knebelovi. České trio svedlo úžasný souboj s vítěznou francouzskou lodí a od zlata je dělilo neskutečných 0,49 sekundy. Poslední, ale zlatou medaili vybojovali kajakáři spolu s Kamilem mrůzkem v soutěži družstev, když předvedli nejlepší výkon. Stříbro z prvního mistrovství světa ve sprintu O měsíc později se na Eiskanalu v německém Augsburgu jelo historicky první mistrovství světa ve sprintu a navíc ve zcela nové podobě - dvoukolové. Ve sprintu kanoistů Kamil Mrůzek podal fantastický výkon, když vybojoval stříbro. Na zlatého Slovince Znidarčiče ztratil jen 0,71 s. „Jsem z toho v šoku, něco takového jsem tedy opravdu nečekal. Tohle stříbro ze sprintu bych přirovnal ke zlatu z dlouhého závodu na mistrovství světa v Karlových Varech v roce 2006. Nikde jsem také nezažil tak bouřlivou atmosféru jako na tomhle kanále. My sjezdaři, jsme zvyklí závodit v přírodě a takový kotel, který tady diváci vytvořili, to byl neopakovatelný zážitek,“ říkal spokojeně, když si na krk pověsil jedenáctou medaili ze světových šampionátů. Další den se jely Čechy velmi oblíbené hlídky. Bouřlivá atmosféra české trio Mrůzek, Slovák, Hála opět nabudila k fantastickému výkonu. Soupeřům tentokrát nedali šanci a Francouze porazili o 2,28 sekundy. Němci si dojeli s téměř pětisekundovou ztrátou pro bronz. „Bylo to fantastické! Jeli jsme skvěle, nedělali jsme chyby a drželi se pohromadě jako správný tým. Tenhle šampionát určitě patří k mým nejlepším a nejen kvůli medailím, ale i pro neuvěřitelnou atmosféru,“ jásal Kamil Mrůzek, který k evropskému titulu mistra přidal v hlídkách i světový.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net