LOGO DUKLA

26.6.2011 Cyklisté Dukly Brno na GP Deutschland

V pátek 24.6. se cyklisté Dukly Brno po týdnu opět vrátili do německého Cottbusu k prozatím největší akci letní sezony – GP Deutschland ve sprintu, která je zařazená do 2. kategorie UCI. V elitní kategorii se na start postavilo neuvěřitelných 59 sprinterů z pořádajícího Německa dále Ruska, Polska, Maďarska, Běloruska, Nového Zélandu, Holandska, Velké Británie, Řecka, Argentiny a Irska. V první disciplíně sprintu se duklákům podařilo probojovat do hlavní soutěže. Nejlepšího času v kvalifikaci na 200 m dosáhl Adam Ptáčník – 10.537 s, dále Martin Feiferlík – 10.659 s, Filip Ditzel 10.85 s, Denis Špička – 10.8 s a Luboš Vojta – 11.2 s. Kvalifikace se stala větrnou loterií, na kterou nejvíce doplatili Denis Špička a Luboš Vojta, kterému se nepodařilo kvalifikovat do hlavní soutěže. Po rozjížďkách a opravách se mezi posledních 24 jezdců probojoval pouze Martin Feiferlík, který nakonec obsadil celkově 20. místo a byl 7. v kategorii do 23 let. Jen pro dokreslení konkurence - olympijský vítěz ve sprintu z Pekingu sir Chris Hoy z Velké Británie dokončil na 6. místě, Janson Kenny stříbrný z OH ve sprintu dokonce na místě 18. Soutěž opanovali domácí sprinteři, kteří obsadili první tři místa a v nejlepších deseti jich bylo hned šest. Pro sprintery, kteří nepostoupili ve sprintu do posledních 8 jezdců byla připravena soutěž v keirinu. Z rozjížděk, které se jeli v 7 – 8 jezdcích postoupili přímo do dalších bojů všichni naši reprezentanti. Mezi posledních šestnáct jezdců se prodrali - Denis Špička, Adam Ptáčník a Filip Ditzel. V jízdách o finále, které se mimořádně jeli v obsazení osmi jezdců se podařilo postoupit pouze Filipu Ditzelovi. Na Denise Špičku a Adama Ptáčníka zbyla jízda o konečné 9. – 16. místo. V nádherném finále vhodil Filip Ditzel přední kolo do cílové pásky na nevděčném čtvrtém místě. Denis Špička dokončil na 10. místě a Adam Ptáčník šestnáctý. Dále jsme měli na pořadu sprint juniorů. V kvalifikaci na 200m by nejlepší prostějovský Robin Wagner – 10.9s. Dále Jakub Vývoda – 11.0s, Tomáš Tesařík – 10.3s a David Sojka – 10.5s. (všichni Dukla Brno) Robin Wagner a Jakub Vývoda postupovali soutěží naprosto suverénně a střetli se až ve finále, kde po dvou krásných jízdách zvítězil momentálně rychlejší Robin Wagner. David Sojka dokončil na 12. místě a Tomáš Tesařík na místě 13. Výhodou je, že jezdci Dukly Brno Jakub Vývoda, Tomáš Tesařík a David Sojka společně s Filipem Ženatou jsou v juniorské kategorii prvním rokem a mají ještě jeden rok v této kategorii před sebou. Z tohoto pohledu a s podporou Dukly Praha se dívám do budoucnosti velmi optimisticky. Dále jsme měli malou vsuvku v programu kdy pořadatel zařadil i závod v team sprintu. Naše první družstvo ve složení Martin Feiferlík, Denis Špička a Filip Ditzel dosáhlo času 1.03.33m a tímto časem, který byl o více jak sekundu rychlejší než na stejné soutěži v loňském roce, dokončilo na 5. místě. Na 10. místě skončil časem 1.04.25m druhý team ve složení Lubomír Vojta, Adam Ptáčník a Robin Wagner. Naši junioři David Sojka, Tomáš Tesařík a Jakub Vývoda dosáhli času 1.07.71 a s 12. místem jsme nemohli být spokojeni

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net