LOGO DUKLA

26.7.2011 Parašutisté Dukly Prostějov druhým nejlepším armádním týmem světa

Ve dnech 14. – 24. července 2011 v Rio de Janeiru a Resede zorganizovala brazilská armáda pod záštitou prezidenta Brazilské federativní republiky ve dvaceti sportovních odvětvích 5. Světové armádní hry. Vynikající výsledek a stříbrnou medaili v kombinačním hodnocení týmů přivezlo družstvo parašutistů Dukly Prostějov ve složení desátník Hynek Tábor, praporčík Libor Jiroušek, desátník Čestmír Zítka, nadporučík Jindřich Vedmoch, nadporučík Jan Wantula a praporčík Oldřich Šorf. Závodu parašutistů se zúčastnilo 37 států v mužské kategorii a 8 států v ženské. Druhé místo parašutistů Dukly v kombinačním hodnocení družstev se skládalo z výsledků ze dvou soutěžních disciplín. K silným disciplínám českého týmu patří už několik let přesnost přistání, po semifinálovém kole se proto zařadili prostějováci na průběžné 2. až 4. místo, což bylo skvělé umístění před závěrečným finále. Bohužel, finálové kolo se z důvodu nepříznivého počasí neskákalo, a český tým obsadil pro celkový zápočet v kombinaci nevýhodné 4. místo. Pravidla vojenského MS jsou v tomto směru tvrdá, není-li možný rozskok, nastupuje administrativní rozhodnutí posuzující výkony v jednotlivých kolech. Ve druhé disciplíně, skupinové akrobacii, obsadili celkové 7. místo s průměrem 22,56 bodů na jeden seskok. Toto pořadí a výsledky zařadilo v celkovém hodnocení družstev české parašutisty na druhé místo za německý tým, který zvítězil stejně jako loni o jediný bod. Na třetím místě se umístilo Španělsko, které nečekaně odsunulo favorizovanou Francii na čtvrté místo. V závodě jednotlivců v přesnosti přistání se nejlépe umístil na páté pozici desátník Čestmír Zítka s výsledkem 7 cm v osmi soutěžních kolech.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net