LOGO DUKLA

3.8.2011 Dukla Brno na ME U23 a junior

V neděli 31.7. skončilo ME U23 a junior, které se od úterý 23.7. konalo v portugalské Anadii. Závodilo se na novém velodromu, takže už jsme asi poslední, kteří ještě dřevěný 250m dlouhý ovál nemají s dispozici. A zjevně to nikoho ze zainteresovaných nezajímá. V tomto světle jsou výsledky našich reprezentantů velmi dobré. A především sprinterů, kteří by měli na dřevěném velodromu „spát“. Do Anadie jsme vyslala Dukla Brno kvarteto jezdců z toho jednoho juniora na vlastní náklady Jmenovitě: Do 23 let: Lubomír Vojta ( posledním rokem v kategorii do 23let) – sprint, keirin Martin Feiferlík (může v této kategorii startovat ještě příští rok) – sprint, keirin Junioři: Jakub Vývoda (může v této kategorii startovat ještě příští rok) – sprint, keirin, team sprint Tomáš Tesařík (může v této kategorii startovat ještě příští rok) – keirin, team sprint Jako trenéři cestovali Petr Klimeš pro U23 a Zdeněk Nosek pro juniory oba DuklaBrnoSprint Ale popořadě: Do 23 let. Ve sprintu nastoupili do kvalifikace Martin Feiferlík (10.712sek) a Lubomír Vojta (10.93sek). Oba postoupili do dalších bojů. První jízda rozhodla, že se Luboš rozloučil se soutěží, kdy podlehl podstatně rychlejším Mitchellovi z Velké Británie a Martin Feiferlík po výborné jízdě porazil Španěla Peraltu a přímo postoupil do posledních šestnácti sprinterů. V jízdě do osmi prohrál s Francouzem Conordem. V opravné jízdě ve třech jezdcích podlehl pouze Haakovi z Holandska a celkově skončil na 14. místě. Lubomír Vojta byl klasifikován jako 19. Keirin byl stejně jako sprint výborně obsazen. O dominanci německých sprinterů ukazuje fakt, že ve finále obsadili první tři příčky. Lubomír ani Martin se do posledních dvanácti, kteří bojují o finále jen těsně nevešly a oba byli klasifikováni shodně na 13. místě. Upřímně. Zde jsme především od Martina čekali postup mezi posledních 12. Junioři. Team sprint (1. J. Vývoda, 2. R. Wagner SKC Prostějov, 3. T. Tesařík) v kvalifikaci časem 48,019sek. zaostal přes 2 vteřiny za vítěznou Francií. Od postupu do boje o 3-tí místo nás v dělila necelá vteřina, což vidím jako velmi povzbuzující pro šampionát v roce 2012, kdy se dá s našimi mladými jezdci udělat mnoho práce směrem ke zlepšení tohoto výsledku (8. místo) a času. V kvalifikaci sprintu zaostal Jakub Vývoda ( 10,925sek) za očekávaným časem , což potvrdilo domněnku, že dráha nepatří k nejrychlejším. V prvním kole sprintu předvedl takticky bezchybnou jízdu a postoupil mezi 12 nejlepších. V kole druhém podlehl Jakub světovému rekordmanovi na 200m a ve finále celkově druhému Šuršinovi z Ruska. V opravných jízdách těsně nepostoupil mezi osm nejlepších. Celkově byl Jakub klasifikován na 14. místě. Keirin: keirinu se zúčastnil vedle Jakuba Vývody také Tomáš Tesařík. Los rozjížděk nasadil naše jezdce do stejné jízdy spolu s pozdějším 1., 2., a 4. juniorem celkového pořadí. Přes tuto jízdu postoupil Jakub Vývoda po obětavém brzkém útoku Tomáše Tesaříka. Ten musel do oprav kde po velmi dobrém taktickém výkonu jen těsně podlehl Němci Königovi a závod pro něj skončil. V semifinále spurtoval Jakub po kontaktu s tvrdým Šuršinem čtvrtý a musel se spokojit s postupem do finálem B. Zde byl rovněž čtvrtý, celkově tedy desátý. S výsledkem Jakuba musíme být spokojeni, jelikož na šampionátu může startovat i v příštím roce. Pro naše juniory však šampionáty zdaleka nekončí. Již od 17.8. budou Jakub a Tomáš startovat na juniorském Mistrovství Světa v v Moskvě – Krylatském. Tak držme pěsti.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net