LOGO DUKLA

9.8.2011 Biker Kulhavý obhájil titul mistra Evropy

Český biker Jaroslav Kulhavý z ASC Dukla se stal podruhé za sebou mistrem Evropy v cross country. Současná jednička Světového poháru a mistr světa v maratonu v neděli 7. srpna 2011 vyhrála šampionát ve slovenských Dohňanech s náskokem 23 sekund před dvojnásobným olympijským vítězem Julienem Absalonem z Francie. Jaroslav Kulhavý odjel obhajovat titul z plného tréninku, bez ladění formy, bez odpočinku. „Evropa je až na druhém místě. Jako vrchol roku jsem si stanovil celkový triumf ve Světovém poháru a mistrovství světa," řekl závodník Armádního sportovního oddílu různé Dukla Praha. „Na start jdu se stejnými šancemi jako před rokem." Loni v Haifě byl suverénní a do cíle si přivezl náskok 40 sekund. Na trati ve slovenských Dohňanech opět potvrdil svou letošní skvělou formu. Po celý závod byl nejaktivnější, od prvního okruhu udával tempo, ve třetím už vpředu jel jen s dvojnásobným olympijským šampionem Julienem Absalonem a Švýcarem Florianem Voglem. K boji o modrý dres evropského šampiona se rozhodl v posledním osmém kole. V prudkém stoupání přeřadil na vyšší rychlost, své soupeře setřásl a ujel jim. Před bílou metou se zastavil, sesedl a cílem prošel s kolem nad hlavou.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net