LOGO DUKLA

Skifař Ondřej Synek opět mistrem Evropy, posádka čtyřky lehkých vah získala bronz

Z domácího mistrovství Evropy ve veslování si veze Ondřej Synek další titul. Roli favorita potvrdil už svým pátým kontinentálním zlatem na skifu, který vyhrál naprosto přesvědčivě, Ve finále zvítězil před obhájcem titulu z předchozích dvou let Chorvatem Damirem Martinem, kterého porazil téměř o dvě sekundy.
„I když jsem celou dobu říkal, že ze startu doma nejsem nervózní, tak dnes jsem byl docela vynervovaný. Přece jen lidí je tady spoustu a všichni říkali, že Synek pojede o zlato. Trochu jsem tomu podlehl, ale naštěstí to dobře dopadlo a vyhrál jsem,“ řekl Synek.
Čtyřiatřicetiletý český reprezentant navázal na triumfy z let 2010, 2013 a 2014. K tomu má čtyřnásobný světový šampion a trojnásobný olympijský medailista jeden evropský titul také s osmiveslicí, který získal před deseti lety.
„Ve vítězství jsem věřil od začátku. Říkal jsem si, že první kilák pojedu rychle, abych zkusil všem ujet. Věděl jsem, že kluci v sobotu závodili naplno, protože měli těžké semifinále. Chtěl jsem je zlomit hned na začátku, což se povedlo,“ pochvaloval si svěřenec Milana Dolečka staršího.
Z výhry měl radost a na podiu pro medailisty si k zlaté medaili na krku vzal na ruce své dvě zlata – syna Matyáše a dcerku Alici.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net