LOGO DUKLA


Medailové žně na atletickém HME: Maslák zlatý, Hejnová a Staněk stříbrní, štafeta bronzová

Atleti z ASC Dukla Česká atletická reprezentace předvedla na halovém mistrovství Evropy v Bělehradě medailové žně. Přivezla celkem sedm medailí, což znamená páté místo v medailovém pořadí, sedmé v bodování národů. Na nejvydařenějším halovém evropském šampionátu nadchli fanoušky i atleti z ASC Dukla, kteří vybojovali zlato, dvě stříbra, bronz a čtvrté místo v světovém výkonu.

První českou medailovou nadějí na evropském šampionátu byl tyčkař Jan Kudlička. V jedné z nejkvalitnějších disciplín sice všechny výšky skákal na první pokus a výkonem 580 cm si vyrovnal osobní maximum v hale, nakonec na medaili nedosáhl. Skončil čtvrtý, stejně jako loni na halovém mistrovství světa v Portlandu, čtvrtý loni na olympiádě v Riu, čtvrtý nyní na halovém kontinentálním klání v Bělehradě.

Sobotní medailová půlhodina – dvě stříbra a zlato

Druhý den HME v podvečer přinesl během třiceti minut medailové žně atletům Dukly. Nejdříve se běželo finále čtyřstovky žen. Zuzana Hejnová po dvou titulech mistryně světa venku a bronzu z LOH 2012 přidala stříbro z halového evropského šampionátu, když jí ve finále předčila jen Floria Gueiová z Francie, jež zvítězila v osobním rekordu 51,90 sekundy. Česká dvojnásobná mistryně světa na trati 400 metrů překážek za ní zaostala o 52 setin a získala první medaili pod vedením německého trenéra Falka Balzera.

Krátce po ní slavil stříbro také koulař Tomáš Staněk, který se blýskl osobním rekordem 21,43 metry. Prohrál jen s polským talentem Konradem Bukowieckým, který se výkonem 21,97 posunul do čela letošních světových tabulek. Ladislavu Prášilovi, druhému duklákovi v soutěži, stačilo 20,73 metru z první série na šesté místo. Staněk vybojoval první velkou medaili, když životní vrh se mu povedl v páté sérii.

Zlatá tečka čtvrtkaře Pavla Masláka

Pavel Maslák se stal halovým mistrem Evropy potřetí za sebou. Třetí titul z kontinentálního šampionátu pod střechou získal jako první běžec v historii a potvrdil pět let trvající neporazitelnost na této trati v hale. Dvojnásobný halový mistr světa v Bělehradu zvítězil v nejlepším evropském čase roku 45,77 sekundy. Polák Rafal Omelko byl druhý za 46,08. Bronz získal Nizozemec Liemarvin Bonevacia, s kterým Maslák musel tvrdě bojovat po seběhu k vnitřní dráze o první místo.

„Možná jsem ho trochu podcenil. Říkal jsem si, že to z třetí dráhy nezkusí, ale on to zkusil, pak tam byly lokty. Ještě se mi to nestalo, ale soupeři mě znají a vědí, kudy vede cesta mě porazit. Tak to zkusili. Ale odolal jsem,“ radoval se Maslák, který je na čtvrtce v hale králem.

Štafeta na čtyřstovce bronzová v Praze, bronzová v Bělehradě

Kvarteto Patrik Šorm, Jan Tesař, Jan Kubista a Pavel Maslák na závěr šampionátu v Srbsku přidalo další cenný kov, obhájilo třetí místo díky svému nejslavnějšímu členovi. Medaili zajistil výtečným finišem Pavel Maslák, který na posledním úseku ukázal, proč je v hale excelentní.

„Soupeři samozřejmě kapali – a o to lépe to vypadalo v mém podání,“ usmál se. „Snažil jsem se hlavně nepřepálit začátek a nechat si to na finiš, abych je mohl předběhnout tam. Popral jsem se s tím dobře, věděl jsem, že mám na konci ještě docela dost sil. Kdo ví, kdyby to mělo 450 metrů, možná bychom byli i druzí.“

Bojovali o finále

O finálovou účast usiloval sprinter Jan Veleba, který v rozběhu zaznamenal patnáctý nejrychlejší čas 6,77 sekund. Semifinále se však českému reprezentantovi nepovedlo a s časem 6,80 doběhl osmý.

Osmistovkař Jan Kubista vypadl v semifinále, když svůj závod dokončil na prvním nepostupovém čtvrtém místě v čase 1:49,81 min. Medaili však získal jako člen štafety 4x 400 metrů.


   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net