LOGO DUKLA


Sportovní legendy Dukly společně oslavily svá jubilea

Stalo se již tradicí, že ke konci roku Armádní sportovní centrum Dukla pořádá setkání jubilantů armádního vrcholového sportu. Odpoledne 7. prosince se 50 jubilantů a dalších třicet osobností armádního sportu sešlo v Kongresovém sálu Domu armády Praha. Všem pozvaným gratulovali a poděkovali za jejich významný podíl na úspěších armádní sportovní reprezentace náčelník generálního štábu armádní generál Josef Bečvář, náměstek ministra Tomáš Kuchta, ředitel Armádního sportovního centra Dukla plukovník Jaroslav Priščák, generálmajor Jan Kaše a další vzácní hosté a zástupci sponzorských firem.
V úvodu slavnostního programu vystoupil náměstek Kuchta: „Jsme velmi rádi, že jste přijali naše pozvání a že vám zde mohu říct, že v tradici vynikajících výsledků armádních sportovců, které byly zahájeny před 68 lety se pokračuje. Armádní sport DUKLA po celou dobu existence tvoří nejvýznamnější a nezastupitelný článek sportovní přípravy české sportovní reprezentace a dominantně se podílí na vynikajících sportovních výsledcích na mistrovství světa, Evropy a olympijských hrách. Letos dukláci přivezli historický počet medailí 106, z toho 5 z letních olympijských her v Riu.“ 
Spolu s olympijským vítězem ve střelbě trap Davidem Kosteleckým pokřtili generál Bečvář, náměstek Kuchta, ředitel Dukly Priščák, zástupci ČOV Josef Dostál a František kolář olympijskou publikaci plnou příběhů a fotografií, které zachycují úsilí, vyčerpání, zklamání, zranění, radost, slzy, zážitky, oslavy a zisk pěti medailí a jedné bronzové (dodatečné z Londýna) armádních olympioniků z Dukly na LOH v Rio de Janeiro. Kniha obsahuje i kapitolu o Dni armády v Rio-Lipno a závody cyklisty Jiřího Ježka na paralympijských hrách 2016.
Z krátkého videa pak všechny přítomné pozdravila a popřála úspěšný sportovní rok ve zdraví oštěpařská legenda čtyřiadevadesátiletá Dana Zátopková, která se zotavuje po zlomenině krčku stehenní kosti ve střešovické nemocnici a na vánoční svátky se chystá domů.
Někteří z letošních oslavenců hájili ještě armádní barvy pod názvem ATK či UDA, mezi nimi byli medailisté a účastníci olympijských her, mistrovství světa a mistrovství Evropy, trenéři a sportovní funkcionáři. Shledání bylo srdečné a objevily se i slzy dojetí po několikaletém setkání a radosti, že si na ně bývalý klub vzpomněl. Vedle sebe se postavili jubilanti od šedesáti až devadesáti let z řad atletů, veslařů, hokejistů, fotbalistů, gymnasti, cyklisti, lyžaři… 
Nováčky mezi jubilanty byli „šedesátníci“ – a mezi nimi hned dva současní ředitelé rezortních sportovních center, bývalí atleti, armádní Dukly Jaroslav Priščák a Centra sportu MV Jiří Beran. Nejstarším, devadesátiletým, který se tohoto setkání po pěti letech zúčastnil už potřetí, byl bývalý atlet Aleš Poděbrad, čtvrtkař ATK, ÚDA a Dukly Praha v letech 1949-1957, dvanáctinásobný čs. rekordman v běhu na 400 m a ve štafetě, který reprezentoval v 15 mezistátních utkáních, 6x zvítězil. Po ukončení závodní činnosti byl úspěšným trenérem např. Kynose, Demeče, Jungwirtha, Odložila. V letech se 1958–1980 vedl jako šéftrenér atletiku v Dukle Praha.


   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net