LOGO DUKLA

Atleti Dukly získali po 56. titul mistrů ČR

V Ústí nad Orlicí byl hvězdou dne oštěpař Jakub Vadlejch. Čerstvý vítěz seriálu DL si dál drží špičkovou formu a dokázal to výkonem 86,37 metru. Svěřenec Jana Železného i další tři pokusy poslal za 80 metrů.
K triumfu Dukly přispěl i překážkář Petr Svoboda, který zaběhl na stodesítce v silném protivětru přes dva metry za sekundu letošní české maximum 13,54. Tyč mužů opanovali závodnici Dukly Praha. Jasným vítězem se stal Jan Kudlička, který překonal laťku ve výšce 550 centimetrů. Michal Balner si odskočil na pouhý jeden pokus a výkon 480 centimetrů mu stačil na druhé místo. V cíli běhu na 100 metrů byl nakonec první Jan Veleba, který prolétl rovinku za 10,32, když druhý Pavel Maslák zaznamenal také velmi kvalitních 10,35 s. Závod na 400 metrů překážek vyhrál Michal Brož v čase 50,99. Patrik Šorm vyhrál 400 metrů v čase 47,43 s. Běh na 3000 metrů mužů se stal kořistí Jakuba Holuši, který se vyvezl za svými soupeři a v závěrečném finiši jim nedal šanci a doběhl si v čase 8:24,28 pro jedenáct bodů. Očekávaný plný bodový zisk vyházel pro Duklu v kladivu Lukáš Melich, když jeho náčiní dolétlo na 72,19 m. Téměř s metrovým náskokem opanoval soutěž koulařů Tomáš Staněk, když jeho nejdelší pokus měřil 19,76 m. Ani tentokrát nenašel ve výškařském sektoru přemožitele Jaroslav Bába, který se vítězně přenesl přes 220 centimetrů.
Soutěž družstev mužů tak vyhráli naši atleti Dukly Praha se ziskem 229 bodů před Olympem Praha (172 b.) a Hvězdou Pardubice (163 b.)

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net