LOGO DUKLA

22.2.2015 Národní šampionát atletů se čtvrtkou snů

Národní šampionát atletů se čtvrtkou snů

Na 41. halovém mistrovství republiky mužů a žen ve Stromovce se uskutečnil o víkendu závod na čtvrtku mužů s fantastickými časy. Pavel Maslák z ASC Dukla zaběhl světový výkon roku a rekord národního šampionátu 45,27 s.

Stříbrný Jan Tesař ze Staré Boleslavi se vybičoval k 46,21 s, v zádech mu bylo duo dukláků Patrik Šorm (46,49 s) a Daniel Němeček (46,74 s), na kterého i přes skvělý čas zřejmě nevybude místo v individuálním závodu.

Časy hluboko pod 47 vteřin celého kvarteta však dávají velké naděje směrem ke štafetě na Halovém mistrovství Evropy, které již za necelé dva týdny začíná v pražské O2 aréně. Ženský závod ozdobila Zuzana Hejnová z Dukly výborným výkonem 52,76 m.

Ozdobou šampionátu byl i souboj titánů ve vrhu koulí, ze které vyšel vítězně Jan Marcell 20,71 m a za ním se seřadili dukláci Tomáš Staněk 20,66 m a Ladislav Prášil 20,51 m a tím si pojistili účast na HME.

Ve skoku do výšky byl mistr jasný již před zahájením disciplíny a to Jaroslav Bába, který výkonem 219 cm vybojoval titul.

Mužský závod na 800 metrů ovládl podle očekávání Jakub Holuša, a to výkonem 1:48,37 min., kterým se usadil v čele národních tabulek této disciplíny. Nejvíce se ho celý závod držel jeho kolega z Dukly Miroslav Burian, který dokončil v čase 1:49,14 min.

Patnáctistovku žen v čase 4:19,07 min s přehledem vyhrála Kristiina Mäki, která za dva týdny v měření s evropskou špičkou upřednostní 3 000 metrů.

Tyčkaře Jana Kudličku z Dukly v dosavadním průběhu sezóny brzdilo zranění paty, a tak si splnění limitu nechal na domácí šampionát.  Skočit 550 cm však zvládl s přehledem, k tomu přidal ještě decimetr navrch a i pokusy na 571 byly nadějné.

Halového mistrovství Evropy v atletice se uskuteční 5. – 8. března 2015 v pražské 02 aréně. Český atletický svaz ohlásí nominaci české reprezentace 1. března.

Kdy se představí naši atleti? Kdy se koná otevírací ceremoniál a jaký je program medailových ceremoniálů?

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net