LOGO DUKLA

19.12.2014 Sportovním střelcem roku je Nikola Mazurová

Ještě věkem juniorka Nikola Mazurová vyhrála anketu Sportovní střelec roku. Jako zatím jediná česká reprezentantka vybojovala účastnické místo pro olympijské hry v Riu díky šestému místu na zářijovém mistrovství světa v Granadě v malorážce na 3x20 ran.

V anketě hlasovalo 36 profesionálních trenérů a členů výkonného výboru Českého střeleckého svazu a Mazurová z Dukly Plzeň od nich získala 62 bodů. Při premiérovém vítězství v anketě porazila o tři body brokaře Davida Kosteleckého z Dukly Hradec Králové. Třetí místo obsadil pistolář Martin Strnad, který získal 45 bodů.

Na anketních lístcích 16. ročníku hlasování se objevilo sedm jmen. Na prvních dvou místech bylo hodnocení vyrovnané, vítězka byla zařazena třináctkrát na první místo, Kostelecký dvanáctkrát.

Juniorem roku se stal brokař Pavel Vaněk z Dukly Hradec Králové, za největší talent je považována brokařka Barbora Šumová, která na MS v Granadě vybojovala ve své věkové kategorii bronz.

Cenu prezidenta Českého střeleckého svazu za mimořádný výkon v roce 2014 dostal Tomáš Těhan z Dukly Plzeň za třetí místo na mistrovství světa v neolympijské disciplíně velkorážní pistole na 30+30 ran.

Oceněno bylo i osm medailistů z Akademického mistrovství světa, kteří dohromady přivezli 2 zlaté, 5 stříbrných a 2 bronzové medaile.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net