LOGO DUKLA

5.11.2011 Oštěpařka Špotáková popáté Atletem roku

Výborné výkony armádních atletů v letošní sezoně se projevily i ve výsledcích tradiční ankety Atlet roku, kterou dukláci bezesporu opanovali. Pět atletů Dukly Praha se dostalo do TOP 10, z Dukly je i nejlepší trenér a objev roku. Atletem roku 2011 se stala podle očekávání oštěpařka Barbora Špotáková, která anketu vyhrála už popáté za sebou. Světová rekordmanka získala jako jediný český atlet medaili na letošním mistrovství světa v Tegu a v hlasování 132 funkcionářů, trenérů a novinářů získala 1 313 bodů a druhého v pořadí výškaře Bábu porazila přesně o 200 bodů. Stříbrný z halového mistrovství Evropy a čtvrtý z korejského mistrovství světa Jaroslav Bába, svěřenec Jana Janků st., oproti loňskému roku poskočil hned o šest příček a po sedmi letech zopakoval své dosud nejlepší umístění v anketě. Šestou příčku obsadil při své premiérové účasti v elitní desítce oštěpař Vítězslav Veselý, jemuž v Tegu těsně unikl bronz. Na vyhlášení se objevil v maskáčích, protože právě absolvuje přijímač ve Vyškově jako budoucí voják z povolání. Díky svému fantastickému boji s věkem i soupeři na HME si osmé místo vysloužil Roman Šebrle. Legendární vícebojař se do českého TOP 10 vrací po roční přestávce, celkem byl vyhlášen ve své bohaté a veleúspěšné kariéře už po čtrnácté. Nestárnoucí Šebrle se slavnostního večeru nezúčastnil, neboť si na Floridě vyhřívá „stárnoucí" tělo a nabírá síly na novou sezonu. Devátý skončil sprinter Pavel Maslák, který letos dokázal vybojovat medaili na ME do 23 let v Ostravě a neztratil se ani mezi seniory. Jan Železný, který jako závodník vyhrál sedmkrát hlavní anketu, je trenérem tří finalistů letošního mistrovství světa (a asi jeden z mála trenérů vůbec, který měl na MS celou skupinu), se zcela zaslouženě stal trenérem roku. Objevem roku byl vyhlášen Pavel Maslák, nadějný sprinter ze stáje Dalibora Kupky, po dlouhé době český sprinter, který postoupil do semifinále mistrovství světa.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net