LOGO DUKLA


31.8.2014 Skifař Ondřej Synek si dojel potřetí v kariéře pro světové zlato

 Skifař Ondřej Synek se potřetí v kariéře stal mistrem světa. Na šampionátu v Amsterodamu porazil v dramatickém souboji svého největšího soupeře Mahého Drysdala z Nového Zélandu a obhájil loňský titul. Dvojka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč skončila těsně pod stupni vítězů. Dvojskif lehkých vah Ondřej a Jan Vetešníkovi celkově skončil osmý.

Poprvé Ondřej Synek vyhrál světový šampionát v roce 2010. V letošní sezóně se svým dlouholetým sokem dvakrát prohrál, v hlavním závodě roku jej ale dokázal porazit o sedm desetin sekundy. Na prvním mezičase byl ještě druhý za Kubáncem Rodríguezem, na kilometru už ale vedl. Na Drysdala, který tradičně začíná pozvolněji, měl k dobru 2,41 sekundy.

Tři sta metrů před cílem ale pětinásobný mistr světa a olympijský šampion z Londýna zrychlil a českého reprezentanta dojel. Ondra Synek ale dokázal Drysdalův útok odrazit a získal již devátou medaili z MS.

„Mám obrovskou radost, je to super. Hlavně mě těší, že jsem Drysdalovi v nejdůležitějším závodě roku oplatil dvě letošní porážky. Když jsem projel cílem, byla tam obrovská euforie. A pak ty chvíle na stupních, ty se neomrzí nikdy. Bylo tu hodně fanoušků, nádherná atmosféra,“ říkal v cíli šťastný Synek. „Získat třetí světové zlato bylo asi zatím nejtěžší. Drysdale je ikona v plný síle a letošní závod byl nejvyrovnanější. O tohle zlato jsem musel bojovat nejvíc. Roštoval jsem, co to jen šlo,“ vyhodnotil zlatou medaili na krku kapitán Ondřej Synek z ASC Dukla.

Bramborová dvojka

Vítězové letošního Světového poháru, dvojka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč obsadili sice v semifinále poslední postupové třetí místo, ve finále však zabojovali a z kanálu Bosbaan vylovili bramborové, čtvrté místo. Kopáč s Vraštilem startovali ve svém finále v nevýhodné páté dráze. S podmínkami se dlouhou dobu statečně rvali, na prvním mezičase byli třetí, ale pak klesli na čtvrté místo. Od medaile je nakonec dělilo víc než šest sekund.

„Ta bramborová medaile nás dost mrzí. Samozřejmě kdybychom vyhráli semifinále, dostali bychom lepší dráhu. Ale už včera byla dráha číslo 1 a 2 prostě rychlejší. Takový je už kanál v Amsterdamu. Být čtvrtí na světě je fajn, ale stále toužíme po medaili. O to větší máme zase motivaci,“ zhodnotil závod strok posádky Miroslav Vraštil.

Jejich tréninkoví parťáci Ondřej Vetešník a Jan Vetešník jeli na dvojskifu lehkých vah. Ve finále B obsadili druhé místo a celkově skončili osmý.

Až ve finále C se s mistrovstvím světa rozloučil celkově 14. místem noncox Jan Pilc, Milan Doleček, Jakub Podrazil, Matyáš Klang. Párová čtyřka ve složení David Jirka, Martin Basl, Jakub Houska a Petr Buzrla obsadila konečnou 17. pozici.


   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net