LOGO DUKLA


1.7.2014 Kulhavý je prvním bikerem s kompletní sbírkou světových titulů, úspěch podtrhla bronzem Huříková

 

Se zlatou medailí Jaroslav Kulhavý a bronzovou Tereza Huříková se vrátili z mistrovství světa v maratonu na horských kolech v Jihoafrické republice armádní bikeři. Oba před dvěma týdny získali cenné kovy i na mistrovství Evropy, jen Tereza se stala mistryní Evropy a Jaroslav vybojoval stříbro.
Olympijský vítěz a čerstvý světový šampion z Pietermaritzburgu Jaroslav Kulhavý, který na 95 kilometrové trati strávil bezmála 4,5 hodiny, se díky vítězství stal prvním bikerem na světě, který vyhrál všechny velké soutěže na horských kolech: 
- mistr Evropy XCO 2010 a 2011
- první vyhraný závod Světového poháru 2010
- mistr světa XCO 2011
- celkový vítěz Světového poháru 2011
- olympijský vítěz z Londýna 2012
- mistr světa XCM 2014 v maratonu.
 
„Je to takový grandslam, který jsem si doplnil, a můžu si říct, že jsem první, kdo to dokázal, což mě uklidňuje, ale není to tak, že bych přestal šlapat,“ uvedl. „V cross country je sice větší konkurence, ale právě těchto dvou zlatých medailí si dost vážím, protože podobných obojživelníků je strašně málo. Můj trenér Viktor Zapletal to přirovnává k atletickému desetiboji, protože závody na hodinu a půl a na čtyři hodiny se kombinují dost těžko. Proto je pro mě poslední výsledek cenný," přiznal Kulhavý po návratu.
„V Pietermaritzburgu to byla náročná trať, pravé biky. I když ve specifickém prostředí. Za tmy tam nechodí ven ani místní, a když jedete, nepotkáváte zajíce a srnky, ale spíš zebry a opice. Nevyzpytatelný je i terén kvůli všude přítomným trnům. Defektů jsem se bál, trny se zapíchají do kol, ale dobře to dopadlo,“ říkal Kulhavý na tiskovce po příletu ze šampionátu. „Že bych teď ztratil motivaci bych neřekl, postupem času to z člověka opadne a vidí zase nové cíle. Anebo přijdou dva špatné závody a na chviličku vás to přestane bavit, to se mi stalo po olympiádě v Londýně. Když úspěch nepřichází, tak vás to štve a chcete se vrátit zpátky. Vždycky se najde něco, co vás žene dopředu, a nejlepší je být pořád na bedně. Teď jsou dva roky do olympiády v Riu, takže cíl je jasný.“ 
Po evropském titulu světový bronz
Po skvělém úspěchu na mistrovství Evropy v Irsku si Tereza Huříková v 74 kilometrovém závodě dojela v Jižní Africe pro bronzovou medaili.
„Byla jsem dobře připravená, že tam nechám život jsem věděla, i že to bude hodně těžký. Ale cítila jsem se dobře, jelo se mi nejlíp ze všech maratonů, co jsem absolvovala. Ale maratonkyně ze mě nebude. Dlouhodobě vím, že mně jdou spíše vytrvalostní věci, ale o to větší výzva pro mě je cross country jakožto má hlavní disciplína, která je zároveň olympijská,“ svěřila se Tereza, která je juniorskou mistryní světa z roku 2008.
„Mám obrovskou radost, bylo těžké potlačit slzy štěstí ve chvíli, kdy jsem projížděla cílovou bránou. V první řadě musím poděkovat svému trenérovi, Dukle a všem dalším, kteří mě podporovali, bez nich bych takového úspěchu nemohla dosáhnout.“


   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net