LOGO DUKLA

23.11.2011 Světové zlato, stříbro a dva bronzy karatisty Samka

Díky karatistovi Ondřeji Samkovi přibyly do sbírky medailí ASC DUKLA letošního roku skvělé čtyři medaile z mistrovství světa v karate. Nejcennější kov - zlato a titul mistra světa získal v individuální soutěži kata na MS FSKA v Turíně (22. – 23.10.). Další medaile vybojoval o pět dní později na mistrovství světa WTKA (World Tradition Karate Association) v italském letovisku Marina di Carrara, kterého se zúčastnili sportovci z 80 zemí světa. V kategorii kata senioři open (všechny čtyři styly karate) se Ondřej probojoval do finálové čtyřky a nakonec dosáhl na 2. místo. Po úspěšném semifinále vybojoval skvělý bronz i v kategorii kata individuál. V sebeobraně, což je specifická disciplína tohoto šampionátu, dosáhl spolu s český týmem na 3. místo, čímž obhájili loňskou pozici. „Letos se mi podařilo probojovat až do finále. Je pravda, že finálový blok seniorů se jel někdy kolem sedmé hodiny večer. Únava byla znát, ale tu jsem nepodcenil. V jednotlivcích shotokan jsem byl třetí a v individuálech - všechny styly jsem to dotáhl na druhé místo. Velmi si vážím tohoto umístění. Bylo velmi těžké se v této kategorii probojovat do finále, ale po urputném zápolení s únavou jsem dosáhl na bednu,“ sdělil své pocity ověnčený medailemi Ondřej Samek.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net