LOGO DUKLA

9.6.2014 Oštěpaři Dukly Špotáková, Frydrych i Vadlejch zářili v memoriálu Odložila

Na letošním tradičním pražském mítinku Memoriálu Josefa Odložila se stali největšími hvězdami oštěpaři ASC Dukla. Barbora Špotáková vyhrála při svém druhém letošním startu hodem 64,08 metru. Petr Frydrych přehodil 85,07 metru a ve světových tabulkách se zařadil na třetí příčku. Jakub Vadlejch se blýskl výkonem 82,48 metru a získal tím letenku na mistrovství Evropy do Curychu.

Dvojnásobná olympijská vítězka v oštěpu Barbora Špotáková se vrátila po mateřské ve výborné formě a těší se, že letos překoná 70 metrovou hranci. „Teď si opravdu věřím, protože jsem předvedla dva dobré závody, navíc dneska to nebylo vůbec ideální. Bylo přeci jen vedro, potřebovala jsem nastřádat síly, proto jsem jeden pokus vynechala a vyplatilo se. Sedmdesátka by ale letos mohla padnout," řekla.

Skvěle se vedlo i kolegům oštěpařům. Zvítězil Petr Frydrych dalekým hodem 85,07 metrů. „Jsem rád, že jsem po dlouhé době hodil 85 metrů. Teď je hlavní zůstat zdravý, házet celou sezónu aspoň takovéto metry, abych byl konkurenceschopný s nejužší špičkou a mohl pomýšlet na něco při mistrovství Evropy,“ dodal dnešní vítěz.

Druhý skončil Jakub Vadlejch, který výkonem 82,48 metrů doplnil své kolegy ze skupiny Jana Železného, Frydrycha a mistra světa z Moskvy Vítězslava Veselého v sestavě pro evropský šampionát. „Jsem moc spokojený, nejen s limitem, ale i „statisticky“ – tři hody přes 80 metrů v jednom závodě, to se mi ještě nepovedlo," radoval se Vadlejch.

V hlavním závodu mítinku na 1 500 metrů, který se běžel na počest stříbrného medailisty z olympiády v Tokiu 1964 Josefa Odložila, předvedl vynikající výkon Jakub Holuša. Cílem proběhl jako druhý v osobním rekordu 3:36,32 sekundy, což je druhý nejlepší výkon české historie a aktuálně třetí evropský čas sezóny. Český rekord z roku 1983 drží Jan Kubista časem 3:34,87 a Holuša věří, že na něj má: „Ještě to nebylo ideální, navíc to byla první patnáctistovka sezóny, takže to je můj další cíl," okomentoval svůj výkon Holuša. „Na Evropě v Curychu chci medaili a pojedu tam s tím, že chci vyhrát," dodal sebevědomě.

Ve vrhu koulí zvítězil Ladislav Prášil, který v poslední sérii dal 20,52 metrů a o dva centimetry přehodil do té doby vedoucího Rusa Alexandra Lesnoje. Třetí příčku vybojoval Tomáš Staněk, který výkonem 20,31 potvrdil svůj víkendový výsledek, při němž posunul své maximum k 21 metrům.

V soutěži tyčkařů překonali Michal Balner i Jan Kudlička laťku ve výšce 560 cm.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net