LOGO DUKLA

8.6.2014 Osma Dukly po pětatřicáté za sebou vyhrála pražské Primátorky

Z vítězství ve 101. ročníku tradičních závodů na Vltavě se v prosluněné neděli 8. června radovala favorizovaná posádka pražského klubu Dukla, jejímž veslovodem byl Ondřej Synek. Osmiveslice Dukly Praha vítězí nepřetržitě od roku 1979 a ani letos nebylo o jejím triumfu pochyb.

„Beru osmiveslici jako příjemné zpestření. Všichni jsme si ten závod užili a neudělali žádnou chybu, proto jsme i vyhráli," okomentovalvýsledek Ondra Synek, jenž se do osmy Dukly vrátil po sedmi letech. Ty roky vyhrával závody skifařů. Letos skvěle zastoupil dvojnásobného stříbrného olympijského medailistu a úřadujícího mistra Evropy i světa rovněž duklák Michal Plocek, který ovládl doprovodný Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského.

„Byl to pro mě hodně emotivní a těžký závod. Nevěděl jsem, jak na tom budu po psychické a fyzické stránce. Čekal jsem to horší, ale po zatáčce už jsem měl náskok. Pak jsem si to kontroloval a dojel jsem si na jistotu pro vítězství," řekl Plocek, kterému před dvěma týdny umřela maminka. „Chtěl jsem vyhrát pro ni a jsem rád, že se mi to podařilo," uvedl juniorský mistr světa a Evropy z roku 2012.

Jediný problém, který řešila vítězná posádka ve složení Synek, Podrazil, Doleček, Pilc, Altman, Andrle, Štěrbák, Paroulek s kormidelníkem Hejduškem bylo, když během závodu kormidelníkovi přestal fungovat mikrofon. „Kluci to na konci lodi vůbec neslyšeli a jeli to jen intuitivně. Já měl štěstí, že jsem seděl metr od něj," vykládal Synek.

Nestor českého veslování 56letý kormidelník Oldřich Hejdušek slavil už své 23. prvenství při Primátorkách a s ochraptělým hlasem své účinkování zhodnotil: „Poslední dobou každý rok říkám, že sedám do lodě naposledy, tak to zopakuji i letos při třiatřicáté účasti.“

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net