LOGO DUKLA

6.3.2014 Snowboardistka Pančochová vyhrála Světový pohár a má velký i malý křišťálový glóbus

Šárka Pančochová je první Češkou, která se stala celkovou vítězkou freestylového Světového poháru a získala i malý křišťálový globus za slopestyle. Tuto křišťálovou tečku si teprve třiadvacetiletá Šárka Pančochová zajistila vítězstvím ve Světovém poháru v Kreischbergu.

Česká republika tak po šesti letech opět triumfovala v celkovém pořadí některé ze zimních disciplín mezinárodní federace FIS. Před Pančochovou vyhráli Světový pohár tři Češi. V roce 2006 vládl skokanům na lyžích Jakub Janda a Tomáš Kraus vyhrál hodnocení freestylového lyžování. Lukáš Bauer uspěl mezi běžci v roce 2008.

„Je to super, jsem fakt ráda a mám hroznou radost. A taky mi to spravilo náladu po olympiádě,“ radovala se Pančochová po vítězném závodě. „Pád ze Soči, který skončil naštěstí jen prasklou přilbou, je dávno za mnou. To se občas stane, když se člověk snaží jet na hraně, že to nevyjde a dopadne to takhle. Naštěstí to nebylo nic hrozného, podařilo se mi z toho dostat a tady vyhrát.“

Bezchybná, dominantní a hlavně vítězná jízda za vysoké bodování  95,50 vynesla snowboardistku Šárku Pančochovou na vrchol.

„Je to obrovský úspěch. Šárka předvedla, že je jednou z nejlepších snowboardistek na světě, jezdila vyrovnaně a povedly se jí všechny čtyři jízdy, takže já jsem jako trenér úplně nadšený. A dva glóby? Krásná odměna, ale hlavní je , že nás to baví,“ řekl trenér Martin Černík.

„Globy jsou krásné a hrozně těžký, ještě že jsou na ně speciální kufry,“ smála se historicky první česká žena, co vyhrála Světový pohár. „A co s nimi udělám? Dám je k babičce, ta je nadšená, když má něco, co může ukazovat návštěvě.“

Ve slopestylu, pátá žena z ZOH v Soči, Šárka Pančochová v této sezoně odjela tři pohárové závody. V prosinci si v americkém Copper Mountain připsala premiérové vítězství v seriálu, v kanadském Stonehamu byla čtvrtá.

Ve slopestylu je už Pančochová, členka Dukly Liberec, vicemistryní světa z La Moliny 2011, v minulé zimě jako první Češka vyhrála seriál World Snowboard Tour a byla druhá na prestižních X-Games.

Výsledky SP v Kreischbergu

Ženy: 1. Pančochová (ČR) 95,50 b., 2. Ikoalová (Fin.) 83,00, 3. Medlová (SR) 76,00

Konečné pořadí SP ve slopestylu:

1. Pančochová 2500 b., 2. Maasová (Niz.) 1800 b., 3. Priorová (N. Zél.) 1379 b.

Konečné hodnocení SP (slopestyle + U-rampa):

1. Pančochová 2720 b., 2. Clarková (USA) 2000 b., 3. Maasová (Niz.) 1800 b.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net