LOGO DUKLA

24.12.2013 Sportovní královnou se stala Zuzana Hejnová

Ve středu večer byla korunována letos neporažená šampionka v běhu na 400 metrů překážek atletka Zuzana Hejnová nejlepší sportovkyní roku 2013. Druhé místo obsadil oštěpař Vítězslav Veselý, další letošní světový šampion z ASC Dukla skifař Ondřej Synek skončil čtvrtý. Armádní juniorské snowboardistky ovládly anketu Junior roku, Ester Ledecká zvítězila před Evou Samkovou.

Na trůn jí posadilo hlasování 205 sportovních novinářů, druhého v pořadí, letošního mistra světa v hodu oštěpem Vítězslava Veselého, za sebou nechala o luxusních 593 bodů.

Třetí duklák v Top 10 ankety skifař Ondřej Synek i přes získaný titul mistra světa, Evropy i triumf ve Světovém poháru skončil pod pomyslnými stupni vítězů s "bramborovou" medailí za tenistou Tomášem Berdychem.

Nejlepším sportovním kolektivem se podle očekávání stali čeští tenisté, kteří obhájili triumf v Davisově poháru. Čtvrtou příčku obsadila posádka čtyřkajaku Dukly Praha Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, která vyjela stříbro na mistrovství světa.

Do pomyslné síně slávy legend byla Danou Zátopkovou uvedena fenomenální běžkyně atletka Jarmila Kratochvílová, která je již třicet let držitelkou platného světového rekordu v běhu na 800 metrů 1:53,28.

Anketu o nejlepšího juniorského sportovce ovládly dvě snowboardistky z Dukly Liberec, které cenu nemohly převzít, neboť se připravují na ZOH do Soči. Zvítězila dvojnásobná juniorská mistryně Ester Ledecká před juniorskou mistryní světa Evou Samkovou.