LOGO DUKLA


3.10.2013 Dukla patří k rodinnému stříbru českého sportu

Ve čtvrtek 3. října 2013 přijal ministr obrany Vlastimil Picek spolu s předsedou vlády České republiky Jiřím Rusnokem 47 reprezentantů - úspěšných medailistů z letních světových a evropských šampionátů s jejich osobními trenéry a šéftrenéry z Armádního sportovního centra Dukla. V rámci přijetí ocenil a rozloučil se s třemi reprezentanty, kteří se rozhodli letos ukončit sportovní karieru.

Slavnostní ocenění proběhlo v době, kdy armádní vrcholový sport slaví 65 let, kdy vznikl speciální oddíl vrcholových sportovců armádní tělocvičný klub (ATK), který se za čtyři roky přejmenoval na Ústřední dům armády (ÚDA) a od roku 1956 nese hrdou značku „DUKLA“.

I v letošním roce byli armádní sportovci úspěšní, za tři měsíce získali na mistrovství světa a Evropy, MS a ME do 23 let celkem 63 medailí (17 zlatých, 21 stříbrných, 25 bronzových). Tituly mistrů světa vybojovali atleti Zuzana Hejnová, Vítězslav Veselý, skifař Ondřej Synek a v hlídkách vodní slalomáři deblkanoisté a kajakářky. Za tyto mimořádné výkony jim ministr obrany i předseda vlády poděkovali a všem oceněným předali děkovné listy.

 

 „Armádní sportovní centrum Dukla patří k rodinnému stříbru českého sportu, jak svými sportovci, tak svými vysoce kvalifikovanými trenéry. O jejich prospěšnosti není třeba pochybovat, vždyť vložené prostředky se díky nim vracejí nejen v podobě cenného kovu medailí, ale i rostoucích sympatií široké veřejnosti a světové pozornosti,“ vyzdvihl armádní reprezentaci Dukla ministr obrany Vlastimil Picek. „Vybrali jste si složitou cestu plnou tvrdé dřiny i odříkání a dokázali jste po ní dojít až ke svému cíli. Na takové lidi je potom naše armáda právem hrdá,“ dodal ministr.

 

Legendární desetibojař, olympijský vítěz Roman Šebrle v létě oznámil konec atletické kariéry a na konci roku i odchod z ASC Dukla i armády. Proto byl ministrem Pickem za šestnáct let veleúspěšné reprezentace v uniformě povýšen do hodnosti majora (dosud mu byla hodnost propůjčena) a převzal vojenské ocenění Vyznamenání Zlaté lípy.

 „Nejvyšší armádní vyznamenání je pro mě čest. A je navíc hezké,“ usmíval se s pohledem na hruď s vyznamenáním Šebrle.

S kariérou vodních slalomářů se titulem vicemistrů v září na pražském mistrovství světa rozloučili deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Ministr obrany jim udělil a předal vyznamenání Záslužného kříže MO ČR I. stupně. Oba ale v Dukle Brandýs nad Labem zůstávají, Volf jako šéftrenér a Štěpánek jako trenér deblkanoistů.

 

 „ Děkuji vám za skvělou reprezentaci a také za to, že jste skvělým vzorem pro mladou generaci a příkladem toho, že když někdo hodně a usilovně pracuje, tak dokáže mnoho,“ poděkoval na závěr slavnostního přijetí sportovcům k dosaženým medailím předseda vlády Jiří Rusnok. „Díky Vašim úspěchům se Česká republika dostává do povědomí celého světa a mohu vás ubezpečit, že to je absolutně nejlepší reklama.“

 

   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net