LOGO DUKLA


15.9.2013 Deblkanoisté Volf, Štěpánek se rozloučili světovým stříbrem, přidali i týmové zlato

Na mistrovství světa ve vodním slalomu, které se konalo ve dnech 12. až 15. září v Praze - Troji, získali armádní reprezentanti z Dukly Brandýs nad Labem čtyři medaile - dvě zlaté a dvě stříbrné. Deblíři Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek se stali v olympijské disciplíně vicemistry světa. Jejich závod sledoval na tribuně i ministr obrany Vlastimil Picek.

Fantasticky ukončili kariéru deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, když s britskou posádkou David Florence, Richard Hounslow prohráli o pouhé čtyři setiny sekundy a obsadili druhé místo. Další posádka z Dukly Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem dojeli čtvrtí, Ondřej Karlovský a Jakub Jáně šestí.

„Je to parádní zakončení kariéry, chtěli jsme medaili a povedlo se to," shodli se oba deblíři, dvojnásobní olympijští medailisté. „Mladí nás celý rok honili a konečně jsme je porazili a hned je z toho medaile," radoval se Štěpánek.

Další cenné kovy na konto české výpravy přidali nebo se na nich podíleli jako členové hlídek. V sobotu vybojovala v týmu českých kanoistek Monika Jančová stříbro. V neděli vyjely zlaté medaile hlídky - kajakářek se Štěpánkou Hilgertovou a Evou Ornstovou i deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm a Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem.

Pro „Volfíky“ se zlato z týmů stalo třešničkou na dortu k ukončení úspěšné třiadvacetileté sportovní kariéry. Ve své sbírce mají stříbro a bronz z olympiády, další stříbro z MS v Augsburgu 2003, tři tituly mistrů Evropy a další tři stříbra a bronz z kontinentálních šampionátů. „Končíme, jak jsme už před rokem ohlásili. Je lepší skončit včas. Závodění necháme mladým. Máme výborné nástupce. Tenhle rok jsme ale všechno směřovali právě k tomuhle závodu a docela jsme to zvládli. Jsme rádi, že to takhle dopadlo,“ usmíval se čtyřiatřicetiletý Volf, který nastupuje hned po šampionátu do funkce šéftrenéra Dukly Brandýs. Jeho stejně starý kolega Ondra Štěpánek bude trénovat mladíky Kašpara se Šindlerem a Karlovského s Jáněm. „Kluci jsou šikovní a už hotoví závodníci. Na spolupráci se moc těším, chtěl bych je dotáhnout k medailím,“ vyprávěl Štěpánek.

V sobotu získal pro českou reprezentaci zlatou medaili kajakář Vavřinec Hradilek, druhý skončil Jiří Prskavec. Společně se sobotním druhým místem týmu kanoistek čeští vodní slalomáři zakončili pražský šampionát s bilancí 3-3-0 a stali se nejúspěšnější zemí mistrovství světa v Praze.

Výsledky závodníků Dukly Brandýs nad Labem:

zlato: 3x C2 Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek,

Jonáš Kašpar-Marek Šindler,

Ondřej Karlovský-Jakub Jáně,

zlato: 3x K1 Štěpánka Hilgertová, Eva Ornstová

stříbro: C2 Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek,

stříbro: 3x C1 Monika Jančová

4. místo C2 Jonáš Kašpar-Marek Šindler

6. místo C2 Ondřej Karlovský-Jakub Jáně

8. místo C1 Michal Jáně

15. místo K1 Štěpánka Hilgertová,

15. místo K1 Jan Vondra

17. místo C1 Monika Jančová   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net