LOGO DUKLA

28.8.2013 Parašutisté Dukly vyskákali osm medailí na evropském šampionátu

Z evropského šampionátu v klasickém parašutismu, který se konal 22. až 26. srpna 2013 v ruských Cheboksarech, se vrátil veleúspěšný tým armádních parašutistů Dukly Prostějov.Na mistrovství posbírali celkem osm medailí (1 - 3 - 4).Poručík Libor Jiroušek se stal mistrem Evropy v individuální akrobacii a Jiří Gečnuk získal v této disciplíně bronz.

Asi 600 km východně od Moskvy se konalo 7. mistrovství Evropy seniorů a 4. ME juniorů v klasickém parašutismu, kterého se zúčastnili sportovci 15 zemí Evropy. Celkem bylo hodnoceno 59 mužů a 16 juniorů. Z dnešní světové špičky, kromě neevropské Číny, se sešli všichni. Podmínky závodů byly poměrně složité, hodně větrno, doskočiště pro přesnost přistání bylo umístěno blízko hangáru, což vytvářelo rotaci větru a řada sportovců závodního pole tak výrazně pokazila jeden až dva seskoky. Libor Jiroušek i Jirka Gečnuk v individuální akrobacii však věděli, že pokud výrazně nepokazí, mají medaili jistou, neboť v současné době nemají ve světě konkurenci. Libor Jiroušek jako jediný z celého závodního pole navíc zatočil jeden akrobatický komplex z pěti soutěžních pod 6 sekund. Řídí se totiž heslem: „Naperu to tam co nejrychleji a pak budu čekat na penále rozhodčích.“ Tentokrát to napral čistě. Točit otáčky a salta v rychlosti přes 200 kilometrů v hodině není jednoduché. Další individuální medailový úspěch přidali junioři nadrotmistr Bonifác Hájek, který obsadil 3. místo v individuální akrobacii juniorů a bronzovou medaili získal i v kombinaci s nadrotmistrem Miloslavem Křížem, který se rovněž umístil na 3. místě v přesnosti přistání juniorů. Dvě stříbrné medaile v hodnocení družstev a to v přesnosti přistání a kombinaci vybojovalo družstvo ve složení Jindřich Vedmoch, Jiří Gečnuk, Libor Jiroušek, Oldřich Šorf a Hynek Tábor. Osobní sportovní tragédii prožil desátník Hynek Tábor, který se nepovedeným semifinálovým seskokem (9 seskok) odsunul z 1. místa v přesnosti přistání jednotlivců do hloubi startovního pole.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net