LOGO DUKLA

22.7.2013 Deblíři a Zástěrová jsou mistři světa do 23 let ve vodním slalomu

Tři umístění na stupních vítězů přineslo pro vodní slalomáře Dukly Brandýs nad Labem mistrovství světa juniorů a do 23 let v Liptovském Mikuláši. V soutěžích družstev se deblíři Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm a kajakářka Pavlína Zástěrová stali mistry světa do 23 let. Druhé místo mezi deblkanoisty přidali Kašpar se Šindlerem.

Individuální závod C2 vyhrála česká posádka Rohan se Svobodou, ketrá porazila o 0,32 s dukláky Jonáše Kašpara s Markem Šindlerem. Druhá armádní posádka vítězové kvalifikace i semifinálové jízdy Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm sice zajeli rychlou jízdu, ale doplatili na čtyři doteky  a obsadili konečné sedmé místo. Odpoledne při soutěži družstev všechny tři české posádky zajely famózní jízdu a zcela jasně závod vyhrály a staly se mistry světa.

Další světový titul pro vodní slalom Dukla Brandýs nad Labem vyjela spolu s dalšími dvěma kajakářkami v týmové soutěži Pavlína Zástěrová, která v individuální soutěži obsadila pěkné osmé místo.

Pro český vodní slalom se šampionát stal jednoznačně velmi úspěšný  - celkově získali 6 prvních a 3 druhá místa. Za dva týdny se o evropské tituly mladí vodní slalomáři U18 a U23 utkají při mistrovství Evropy ve francouzském Bourg st. Maurice.

Výsledky armádních vodních slalomářů Dukly na MS juniorů a do 23 let:

1. Jonáš Kašpar - Marek Šindler, Ondřej Karlovský - Jakub Jáně (deblkanoe družstvo do 23 let)

1. Pavlína Zástěrová (kajak družstvo do 23 let)

2. Jonáš Kašpar - Marek Šindler (deblkanoe do 23 let)

4. František Jordán (kanoe družstvo do 23 let)

5. Monika Jančová (kanoe družstvo do 23 let)

7. Ondřej Karlovský - Jakub Jáně (deblkanoe do 23 let)

7. Jakub Mrůzek (kanoe družstvo junioři)

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net