LOGO DUKLA

30.6.2013 Kanoista Martin Fuksa a kajakář Daniel Havel získali na ME 23 po dvou medailích

Pět medailí z celkových osmi české výpravy vybojovali na evropském šampionátu juniorů a rychlostních kanoistů do 23 let reprezentanti Armádního sportovního oddílu Dukla Praha. Po dvou medailích na ME, které se konalo od 27. do 30. června 2013 v polské Poznani, získali kanoista Martin Fuksa (zlato, stříbro) a kajakář Daniel Havel (stříbro, bronz). Bronz veze i deblkajakářka Monika Machová.

Dvacetiletý singlkanoista, dvojnásobný seniorský mistr Evropy, Martin Fuksa získal na mistrovství Evropy do 23 let nejdříve titul mistra Evropy na olympijské trati 1 000 metrů, druhý den pak přidal stříbro na sprinterské „dvoustovce“. Nastoupil i jako favorit do finále na „pětistovku“, ale závod poznamenaly povětrnostní podmínky. Silný vítr kanál v Poznani výrazně „zvlnil“ a Fuksu vynesl mimo dráhu. Diskvalifikovaný Fuksa se ale dokázal srovnat a za pět hodin vybojovat druhou medaili - stříbrnou z olympijské trati.

„Jsem za to moc a moc rád. Bylo to hlavně o hlavě. Uklidnil jsem se a přes obrovské rozladění se připravil na poslední závod,“ popsal Fuksa, který dokázal posbírat medaile na diametrálně rozdílných tratích jako je 1 000 a 200 metrů.

Dvě medaile získal i člen bronzového čtyřkajaku z londýnské olympiády Daniel Havel. Po sobotním stříbru na kilometru přidal bronz na poloviční trati.

Pátou, bronzovou medaili pro Duklu veze Monika Machová, která jí získala na deblkajaku v kilometrové trati spolu s manželkou Daniela Havla Andreou.

Další významné závody rychlostních kanoistů jsou:

•  10. - 15. července, Univerziáda, Kazaň, Rusko
  •  18. - 21. července, MČR, Račice
  •  1. - 4. srpna, MS juniorů a do 23 let, Welland, Kanada
  •  29. srpna -1. září, MS, Duisburg, Německo

Výsledky armádních kanoistů na ME do 23 let v rychlostní kanoistice, Poznaň, Polsko

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net