LOGO DUKLA


15.5.2013 Ministr Picek ocenil úspěšné medailisty světových a evropských šampionátů

Ve středu 15. května 2013 přijal ministr obrany Vlastimil Picek úspěšné sportovce Armádního sportovního centra Dukla a jejich trenéry. Ocenění za zisk medailí a umístění do šestého místa ze seniorského i juniorského mistrovství světa a Evropy a 2. Světových zimních armádních her převzalo z rukou ministra obrany celkem 18 sportovců a 14 trenérů.

 

Chtěl bych vám poděkovat za dosažené výsledky a gratuluji vám k získání 11 medailí v letošní zimní sezoně na světových a evropských šampionátech. Blahopřeji mistryni světa cyklistce Jarmile Machačové a přeji jí úspěšné ukončení vojenského přijímače. Jsem rád, že lyžaři praporčíci Martin Jakš a Dušan Kožíšek ziskem stříbrné medaile skvěle reprezentovali armádu na světových armádních hrách“, zhodnotil ministr Picek výsledky sportovců Dukly.

 

V průběhu prvního čtvrtletí roku 2013 získali reprezentanti Armádního sportovního centra DUKLA 5 zlatých, 1 stříbrnou a 5 bronzových medailí.

 Nejvýznamnějšího úspěchu dosáhla dráhová cyklistka vojín čekatel Jarmila Machačová, která se na mistrovství světa v běloruském Minsku poprvé v kariéře stala mistryní světa v bodovacím závodě. Za vynikající výsledek požádala o možnost stát se vojákem z povolání, v dubnu nastoupila do kurzu základní přípravy ve Vyškově a úterý 7. května 2013 složila vojenskou přísahu. V bodovacím závodě mužů mistrovství světa skončil těsně pod stupni vítězů Milan Kadlec a v bodovačce dvojic obsadili 6. místo Jiří Hochmann a Vojtěch Hačecký.

Přijetí na ministerstvu se zúčastnilo i pět úspěšných medailistů z atletického halového mistrovství Evropy ve švédském Göteborgu. Držitel dvou medailí, halový mistr Evropy na 400 metrů, nadrotmistr Pavel Maslák  se omluvil, ráno odletěl na závody do Šanghaje, pamětní listy ale převzali jeho kolegové z bronzové štafety na 4x 400 metrů Daniel Němeček a Petr Lichý i další držitelé bronzu výškař Jaroslav Bába, koulař Ladislav Prášil a členka ženské štafety 4x 400 metrů Zuzana Hejnová.

Květiny od ministra obrany dostali juniorské mistryně světa ve snowboardingu Eva Samková a dvojnásobná šampiónka Ester Ledecká, stříbrná sportovní střelkyně ze soutěže MEJ družstev ve vzduchové pušce Nikola Mazurová z Dukly Plzeň a boulařka Nikola Sudová, za šesté a sedmé místo na mistrovství světa ve Vossu.

Skvělých výsledků předolympijské sezony dosáhli na mistrovstvích a zúčastnili se slavnostního přijetí sáňkaři Lukáš a Antonín Brožovi, kteří letos obsadili na mistrovství Evropy v jízdě na dvousedadlových saních šesté místo a alpský lyžař Filip Trejbal, který se podílel na pátém místě v mix družstvu na MS ve Schladmingu.

    zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net