LOGO DUKLA

20.12.2011 Snowboardistka Pančochová získala bronz v závodu Nike Open

Vrcholný závod profesionálních snowboardistů a lyžařů v americkém resortu Breckenridge představil divákům ten nejlepší freestyle snowboarding a freesking. Soutěžilo se v olympijských disciplínách Halfpipe i Slopestyle a Českou republiku reprezentovala naše nejlepší snowboardistka Dukly Liberec Šárka Pančochová. Ve sněžné rampě (Halfpipe) startovalo celkem 70 mužů a 37 žen. Ve finále byly k vidění kombinace nejtěžších triků, které nakonec nejlépa zvládnula domácí Kelly Clark (zlato ZOH 2002, stříbro ZOH 2010) , před Gretchen Bleiler (stříbro ZOH 2006) a mladou číňankou Xuetong Cai. Šárka z kvalifikace postupila jako sedmá, ale v semifinále bohužel nezajela čistou jízdu a do finálové šestky se nedostala. V nové olympijské disciplíně Slopestyle byla perfektně postavená trať, byla velmi náročná a obsahovala celkem 3 překážky se zábradlím a 4 velké dvacetimetrové skoky. Náročnou trať z 37 žen nejlépe zvládla kanaďanka Spencer OBrien, stříbro si vyskákala mistryně světa 2011 Enni Rukajarvi z Finska a bronz si zaslouženě odvezla naše Šárka Pančochová. “Byl to pro mě velmi náročný závod. Konkurence obrovská a startovala v obou disciplínách, takže jsem se celý týden nezastavila. Rampa byla super, ale semifinále mi nevyšlo. Slopestyle mám najetý víc a trať mi seděla. Mám ráda velké skoky a celou dobu se mi dařilo. Bohužel jsem před finálem v tréninku měla nepříjmený pád na zabradlí a narazila jsem si rameno. Už jsem toho měla dost, ale finále jsem nakonec odjela. První jízda se mi až na drobné chyby povedla čistě. Skočila jsem Frontside 360, Backside 720, Switch Backside 180 a Frontside Rodeo 540. Druhá vypadala ještě líp, ale na posledním skoku jsem byla pomalá v rotaci a dopad nebyl čistý. Každopádně jsem ráda, že jsem se v tak náročné konkurenci dostala na stupně vítězů," zhodnotila svůj výkon Šárka.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net