LOGO DUKLA


18.4.2013 Prezident Zeman přihlásil sportovce na olympijské hry do Soči

Ve čtvrtek 18. dubna 2013, přesně 295 dnů před zahájením XXII. zimních olympijských her v Soči, podepsali prezident republiky Miloš Zeman a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval oficiální přihlášku českého týmu.

Slavnostního setkání v Míčovně Královské zahrady v areálu Pražského hradu se zúčastnil také ministr obrany Vlastimil Picek, představitelé Českého olympijského výboru, zástupci sportovních svazů a s ředitelem ASC Dukla plukovníkem Jaroslavem Priščákem čtyřiadvacet armádních sportovců - potenciálních účastníků ZOH 2014 a jejich trenéři. Byli mezi nimi například letošní juniorské mistryně světa snowboardistky Eva Samková a Ester Ledecká, boulařka Nikola Sudová, sáňkaři bratři Brožové, bobista Jan Stokláska, sjezdaři Ondřej Bank, Kryštof Krýzl a Filip Trejbal, skokani na lyžích Jan Matura, Antonín Hájek, Lukáš Hlava, sdruženáři Pavel Churavý a Tomáš Slavík či běžci na lyžích Dušan Kožíšek s Jiřím Magálem.

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, který osobně pozval prezidenta Zemana do Soči, ke sportovcům pronesl: „Přeju vám hodně štěstí, nyní hlavně v kvalifikačních bojích, abyste se na tu zimní olympiádu, která bude v Rusku poprvé, dostali. Samozřejmě, že všichni budeme chtít medaile, vítězství, ale víme, že to není tak jednoduché a už samotná nominace je velký úspěch.“

Prezident Zeman, který se podpisu olympijské přihlášky stejně jako předseda Kejval účastnil poprvé, řekl: „Poněkud bych modifikoval coubertinovské heslo, které zní, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Jistě, že není nejdůležitější vyhrát, ale je důležité vydat ze sebe maximum a vědět, že jsem pro to udělal všechno až na hranici svých schopností. Vítěz není jen ten, co získá medaili, ale i ten co pro to nasadil celou svou duši a celé své srdce bez ohledu na výsledek.“

Součástí slavnostního ceremoniálu bylo také předání jedinečných odznaků Mezinárodního olympijského výboru pro medailisty z letních olympijských her v Londýně. Z armádních olympioniků si pro ně osobně přišli zlatý moderní pětibojař David Svoboda, stříbrný skifař Ondřej Synek, bronzová atletka Zuzana Hejnová i držitelé stejného kovu kanoisté Daniel Havel, Jan Štěrba, Lukáš Trefil a Josef Dostál.

Podpisem přihlášky České republiky odstartovala nová olympijská sezona. Zimní olympijské hry v ruském Soči se budou konat 7. až 23. února 2014, organizovány budou ve dvou centrech, v pobřežním městě Soči a v horském středisku Krasnaja Poljana.

 


   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net